پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

روش‌ های درمان خانگی آفت دهان

danesheroz1 مهر ۷, ۱۳۹۲ ۰
روش‌ های درمان خانگی آفت دهان

دانش روز: آفت دهان ضایعه‌ای دردناک در دهان است به صورت التهابات متعدد در ناحیه‌ ریه و مری ایجاد می‌شود

به گزارش دانش روز، دکتر خسرونیا، متخصص داخلی گفت: افرادی که آفت در دهانشان پدیدار می‌شود بایستی بدانند که آفت ضایعه‌ای مخاطی است که در مخاط دهان بسیار دیده می‌شود و به صورت التهابات متعددی در گلو، حلق و مری نیز ایجاد ظاهر می شود.

وی افزود: دوره ماندن آفت‌ها حداقل ۳ الی ۴ روز است و خود به خود درمان می شود ولی بعضی از آنها بسیار دردناک و با سوزش نیز همراه هستند که مدتها به طول می‌انجامد.
وی در ادامه گفت: در همه جای دنیا و در هر شرایط آب و هوایی (آفت) ایجاد می‌شود و علامت مشخص نیز ندارد، ولی در بعضی از موارد دلیل ایجاد آفت را وجود بیماری‌های داخلی، گوارشی و روده بزرگ است و در برخی از مواقع اضطراب و استرس نیز در بروز آفت تاثیر بسزایی دارند.
وی خاطرنشان کرد: آفت در سنین جوانی بیشتر بروز می‌کند و بروز آفت در افراد مسن بسیار شدید و خطرناک ایجاد شده و درمان آن نیز بسیار مشکل است چرا که بدن افراد سالمند از قدرت ایمنی پایینی برخوردار است و به دلیلی ضعیف بودن سیستم دفاعی بدن، زخم‌ها با عمق و وسعت بیشتری ایجاد می‌شود.
وی در خاتمه به افرادی که به این عارضه مبتلا هستند توصیه کرد: از مواد شست‌و شو دهنده دهان که تاثیر بسزایی در بهبودی زخم دارد استفاده کنند و از مواد غذایی محرک مانند ترشیجات، ادویه‌جات، غذاهای داغ که زخم را تشدید می‌کنند مصرف نکنند.
منبع:باشگاه خبرنگاران
یکشنبه ۷ مهر ۱۳۹۲ - ۲۳:۲۵
کد خبر : 63280
بازدیدها: 415

پاسخی بگذارید »