پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

روسیه: شانسی برای پیروزی در پرونده اس-۳۰۰ مقابل ایران نداریم

28 danesheroz خرداد ۱۰, ۱۳۹۲ ۰
روسیه: شانسی برای پیروزی در پرونده اس-۳۰۰ مقابل ایران نداریم

مدیر اجرایی شرکت ˝روستک˝ (روس تخنولوگی) اعلام کرد: مسکو در تلاش است تا تهران را متقاعد کند از شکایتش علیه شرکت دولتی ˝روس آبارون اکسپورت˝ به دلیل لغو قرارداد فروش پدافندهای اس-۳۰۰ به ایران صرف نظر کند

به گزارش دانش روز ، “سرگئی چمیزوف” مدیر شرکت ” روس تخنولوگی” روز پنجشنبه در اردن به خبرگزاری نووستی گفت: شکایت در حال بررسی توسط یک دادگاه داوری بین المللی در ژنو است و متاسفانه شانس ما برای پیروزی در این پرونده بسیار کم است.

وزارت دفاع ایران و سازمان صنایع هوافضا در آوریل ۲۰۱۱ کیفرخواستی چهار میلیارد دلاری را علیه روس آبارون اکسپورت در یک دادگاه بین المللی داوری در ژنو به دلیل نقض تعهداتش در قرارداد فروش اس-۳۰۰ به ایران اقامه کردند.

چمیزوف گفت: ما در تلاشیم تا درباره یک راه حل دوستانه با ایران به توافق برسیم اما تا کنون هیچ پیشرفتی در این زمنیه حاصل نشده است.

بر اساس این گزارش، مقامات ایرانی گفته اند در صورتی از شکایت‌شان صرف نظر می‌کنند که روسیه به تعهدات قراردادی‌اش در مورد فروش اس- ۳۰۰ به ایران عمل کند.

چمیزوف از آمریکا به دلیل کمبود حمایتش انتقاد کرد و گفت: واشنگتن فشار سنگینی را بر مسکو برای توقف این قرارداد وارد کرد اما بعد لفاظی ها را تغییر داده و گفت که قطعنامه سازمات ملل به طور خاص اشاره ای به اس-۳۰۰ ندارد.

وی افزود: آمریکایی ها اکنون موافقند که این یک پدافند دفاعی است و روسیه نباید به تنهایی مسوول نقض این قرار داد باشد.

 

منبع : پانا

جمعه ۱۰ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۶:۳۷
کد خبر : 22862
بازدیدها: 221

پاسخی بگذارید »