دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مشاور استاندار البرز :

روز ملی خلیج فارس روز یادآوری شجاعت ها و رشادت های غیورمردان ایرانی است

danesheroz اردیبهشت ۹, ۱۳۹۲ ۰
روز ملی خلیج فارس روز یادآوری شجاعت ها و رشادت های غیورمردان ایرانی است

مشاور استاندار البرز به مناسبت دهم اردیبهشت روز ملی خلیج فارس گفت:روز ملی خلیج فارس فرصتی روز آشنایی آینده سازان ایران اسلامی با هویت اسلامی – ملی ایران است.

صفی اله رمضانخانی مشاور استاندارالبرز در امورآموزش و پرورش و مدیر کل کانون در سخنانی ضمن تبریک دهم اردیبهشت ماه روز ملی خلیج فارس ،این روز را فرصتی برای آشنایی آینده سازان ایران اسلامی با هویت اسلامی و ملی خود خواند .
ایشان افزود : یکی از اقدامات جمهوری اسلامی ایران برای پاسداری از میراث معنوی و فرهنگی خلیج فارس ،رسمیت دادن به روز ملی خلیج فارس در تقویم رسمی کشور بود .
در این راستا شورای عالی انقلاب فرهنگی ۱۰ اردیبهشت ماه را که مصادف با اخراج پرتقالی‌ها از تنگه هرمز است را روز ملی خلیج فارس نام نهاد تا هویت فرهنگی و تاریخی ایران که از سوی ایادی استکبار جهانی مورد هدف قرار گرفته بود و از جمله اقدامات مهمشان تحریف نام خلیج فارس بود به حمد الهی ناکام بماند .
و ی ادامه داد : قرار دادن این نام در تقویم رسمی کشور این فرصت را فراهم ساخته تا این روز نیز مانند سایر مناسبت های مذهبی و ملی مورد توجه قرار گیرد .
دهم اردیبهشت، مجال مغتنمی است بر یادآوری رشادت‌ها یی که مردان و زنان غیور ایران اسلامی برای حفظ این آب و خاک انجام داده اند و فرصت مناسبی است تا رسالت پاسداشت حرمت این مرز و بوم که برعهده تک تک فرزندان ایران اسلامی گذارده شده است یک بار دیگر به آنان یاد آوری شود .

دوشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۰۶:۲۵
کد خبر : 13412
بازدیدها: 218

پاسخی بگذارید »