شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مركز بسیج فرهنگیان حوزه ستادی وزارت آموزش و پرورش:

روز جهانی قدس روز فریاد رهایی فلسطین از چنگال مستکبرین

danesheroz1 مرداد ۱۰, ۱۳۹۲ ۰
روز جهانی قدس روز فریاد رهایی فلسطین از چنگال مستکبرین

دانش روز: بسیج فرهنگیان حوزه ستادی وزارت آموزش وپرورش به مناسبت روز جهانی قدس بیانیه ای صادر کرد

 به گزارش سرویس آموزش و پرورش پانا، در این بیانیه آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

حضرت امام خمینی (ره) :

« اینجانب جمیع مسلمانان جهان را دعوت می کنم آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به عنوان « روز قدس » انتخاب وطی مراسمی همبستگی بین المللی را در حمایت از حقوق قانونی مردم مسلمان فلسطین اعلام نمایند »

روز جهانی قدس، روز جوشش و خروش یکپارچه و یکصدای جهان اسلام علیه اشغالگران و متجاوزان سفاک رژیم نامشروع و منحوس اسرائیل و استکبار جهانی است. روز جهانی قدس روز فریاد رهایی فلسطین از چنگال صهیونیست‌های غارتگر و روز مقابله مستضعفین با مستکبرین است .

روز قدس میراث گران‌بهای بنیان گذار فقید انقلاب اسلامی ایران و نشانی از عمق دور اندیشی و هوشمندی امام خمینی(ره) است که بیانگر اعتقاد و پایبندی‌اش به اندیشه وحدت و انسجام امّت اسلام در برابر استکبارجهانی است .اگرامروز فریاد مردم مظلوم فلسطین بلند است ، درغزه هنوز مردم درخانه های خود اسیرند ودرمصرانقلابی طوفانی را تجربه می کنند ودربحرین وسوریه ومیانمار وافغانستان وعراق وپاکستان هرروز مسلمانان قربانی می دهند همه وهمه ناشی از دسیسه ها وکید استعمار جهانی وصهیونیست غاصب است که بیم آن دارند که روزی جهان اسلام به ید واحدی تبدیل شود و گلوی مظهر ظلم وفساد را بفشارد وجهان را از لوث وجود آنان پاک نماید.نماد این وحدت وانسجام روز جهانی قدس است .

امسال در حالی به استقبال روز جهانی قدس می‌رویم که جهان اسلام بیش از پیش آماج توطئه ها ودسیسه های ناجوانمردانه استکبار جهانی وصهیونیست های غاصب قرار گرفته است ، توطئه های صهیونیستی درکشورهای اسلامی وپاشیدن بذر نفاق بین آنان از بیم همین وحدت وانسجام جهانی است . وحدت جهان اسلام حقیقتی غیرقابل انکار است. مسلمانان با پیروی از مفاهیم متعالی و بهره مندی از آموزه های ارزشمند اسلامی ، استکبار جهانی را به چالش جدی خواهند کشید که آزادی سرزمین مقدس فلسطین در افق روشن آن است .

امروز فریاد رهایی قدس شریف از چنگان اشغالگران با همراهی همه ی آزادمردان دنیا یک فریاد جهانی است که بنا به فرموده مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای (مدظله العالی) “روز قدس یک روز بین‌المللی اسلامی و روز بزرگ و مهمّی است که ملت ایران و دیگر ملت‌های مسلمان، حرف حقی را که استکبار بیش ازشصت سال برای خاموش کردن آن سرمایه گذاری کرده بود، فریاد می کنند.”

ما ایمان داریم عمر ظلم و بی‌عدالتی کوتاه و نصرت الهی نزدیک است و امروز پرخروش تر و کوبنده تر از همیشه فریاد عدالت خواهی و ظلم ستیزی سرخواهیم دادو طنین پرصلابت فریاد همیشگی ملت عزیز ایران و خشم خروشان مسلمین جهان که تبلور عقیده اسلام خواهی و آزادی طلبی است، آرامش و امنیت از دشمنان صلح و امنیت را خواهد ربود.

اکنون نیز در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان مردم همیشه در صحنه ایران، بار دیگر با سر دادن فریاد عدالت‌خواهی خود برای احقاق حقوق مسلمانان مظلوم فلسطین و دیگر کشورهای تحت ستم قرار گرفته، ثابت خواهند کرد همچنان به ارزش‌های انقلاب اسلامی خود پایبند و یار و یاور مظلومان جهان هستند و با انتخاب راه قیام، قصد مقابله با ستمگران را دارند.

بسیج فرهنگیان در لبیک به ندای حقیقت ‌مدارانه امام راحل(ره) و رهبری حکیمانه وبی بدیل انقلاب اسلامی ایران افتخار می‌کند که در قالب رزمندگان جنگ نرم دوشادوش همه آزادگان جهان یک بار دیگر صلابت وحدت وانسجام جهان اسلام را به رخ جهانیان کشیده و با شرکت در مراسم روز جهانی قدس همگام با امت اسلام اعلام دارد :

۱-تداوم پرشکوه و قهرمانانه راه امام خمینی(ره) در سایه رهبری‌های پرصلابت مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) تنها راه پیشبرد برای ملت ایران و ملت‌های مسلمان منطقه در راه کسب عزت و بازگرداندن مجد و عظمت به مسلمانان است .

۲-وحدت وانسجام جهان اسلام ، افق روشنی است که ثمره مقدس دفاع از آرمان فلسطین و بازگشت روح عزت و عظمت به پیکره امت اسلامی خواهد بود .

۳- ملت‌های مسلمان جهان با تأسی به ملت مسلمان ایران با بزرگداشت این روز، هر روز حلقه محاصره را بر رژیم جعلی و اشغالگر اسرائیل تنگ‌تر می‌نماید.

۴- بزرگداشت روز قدس و آزادی قدس شریف امسال در شرایطی واقع شد که حامیان رژیم جعلی اسرائیل، (آمریکا و انگلیس) خود با مشکلات بزرگ اجتماعی و اقتصادی روبرو هستندو نقاب از چهره تفرقه افکنانه آنها کنار رفته و هرروز هویت جعلی ومنحوسشان بیشتر آشکار می شود .

۵-کشورهای منطقه بدانند که فرجام حمایت از استکبار زوال ونابودی است واین یک امتحان بزرگ است که عزت وذلت آنان را در پیش خواهد داشت .تجربه حمایت از صدام وحامیانش علیه ایران اسلامی ، نفوذ آنان درمصادره انقلاب مردم مصر وسایر کشورهای منطقه نشانگر آن است که باید با عبرت از گذشته ودست رد برسینه استکبار گران گذاشته ، عزت ابدی را دنبال کنند که این خواست امت اسلام است .

۶-به فضل الهی وبا همت جوانان برومند این کشور تحریم بیش از سی ساله استکبارجهانی امروز تبدیل به فصل شکوفایی پیشرفت همه جانبه این ملت گردیده وبا جهاد اقتصاد مقاومتی تحقق « ومکروا ومکروالله والله خیرالماکرین » خواهد بود.

انشاءالله به همین زودی با توکل و امید به وعده حقه الهی شاهد نابودی استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا و اسرائیل باشیم.

نصر من الله و فتح قریب

از درگاه خداوند متعال عزت و عظمت بیش از پیش ملت‌های مسلمان و مردم سربلند و عزیز ایران اسلامی را خواهانیم

مرکز بسیج فرهنگیان وزارت آموزش وپرورش ۱۳۹۲

 

 

 

 

منبع:پانا

پنجشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۲ - ۰۹:۳۰
کد خبر : 45001
بازدیدها: 259

پاسخی بگذارید »