سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

روز بسیج دانش آموزی

danesheroz آبان ۱, ۱۳۹۲ ۰
روز بسیج دانش آموزی

دانش روز : ما ماندیم

به گزارش دانش روز،

روز خاطره های دلتنگی هم کلاسی هایی است که دیگر نمی بینی شان؛ خاطره هایی که حماسه شدند، اسطوره شدند. همان هایی که خوب می دانستند راز ماندگاری را، عشق را، بودن را، دریا بودن را و آفتاب شدن را. به احترام آنهایی که رفتند تا ماندگار شوند. تا ما بمانیم و ما ماندیم با کیف های تنبل مدرسه که پر از خاطره سیب های دوستی اند.

 

ما ماندیم و تلخی روزهایی که می آیند.

 

ما ماندیم و سنگینی کوله بار دینی که ادا نشده. ما ماندیم و راه های طولانی نرفته، بی همسفرانی که راهمان را از آنها جدا کردیم.

 

[«رفتیم اگر نامهربان بودیم»… رفتند اما مهربان بودند

 

«رفتیم اگر بارگران…» اما بارگرانی بر زمین مانده ست.]

 

ما در مدرسه ماندیم و آنها بسیجی شدند و لباس های خاکی را پوشیدند تا راحت تر از خاک دل بکنند؛ تا عاشقانه در مدرسه عشق چگونه مردن را… نه! زنده بودن را بیاموزند.

 

بیاموزند که آب و بابا و نان نوشتن، امنیت هم می خواهد و خیال راحت.

 

بفهمند انار داشتن خوب است؛ ولی آزادی بهتر و واجب تر و بدانند که می شود پدر نداشت و حتی زنده نبود؛ اما آزاده بود.

 

حالا ما به یاد خاطرات سبزشان با دانش آموزانی هم سن و سال خودشان، با سلاحِ قلم، بسیج می شویم تا سنگر مبارزه را خالی نکرده باشیم، تا با دانش و هنر خود، دشمن را به زانو درآوریم، تا فرهنگمان زنده بماند. از گلوی کوچک شهیدشان فریاد می زنیم شعرهایی را که در دبستان با هم یک صدا و بلند می خواندیم؛ «خوب و قشنگی ایران زیبا…»

 

تا بدانند ایران را مثل صورت های زیبا و دوست داشتنی شان دوست داریم و به یادشان همیشه بسیجی می مانیم تا در سنگر دانش خون گرمشان، دلگرمی مان باشد در آبادانی و سرافرازی ایران عزیز.

 

چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۲ - ۱۸:۵۳
کد خبر : 68902
بازدیدها: 655

پاسخی بگذارید »