یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

روزه داری یک مکتب تاثیر گذار تربیتی

danesheroz1 تیر ۲۴, ۱۳۹۲ ۰
روزه داری یک مکتب تاثیر گذار تربیتی

دانش روز: سرپرست اداره تبلیغات اسلامی نظرآباد، گفت: روزه داری یک مکتب تاثیرگذار تربیتی است که در آن انسان بسیاری از فضایل را فرا می گیرد

   به گزارش دانش روز، حجت الاسلام ˈ مهدی احمدوند ˈافزود: شناخت خداوند سبحان ، دوری از گناه ، دوری از اسراف، کمک به همنوع و خودسازی در برابر سختی ها از جمله فضایلی است که انسان روزه دار در این ماه کسب می کند.

وی اظهار کرد: انسان در این ماه فرصت دارد به این امر واقف شود که تمام امور به دست خداوند است و هر چه بشر در زندگی خود به دنبال آن باشد، با توکل و توسل به درگاه الهی دست یافتنی است.

احمدوند بیان کرد: ماه مبارک رمضان تنها ماهی است که اسم آن در قرآن آمده و اهمیت آن از این نظر که ماه نزول تمام کتب آسمانی است، نسبت به ماه های دیگر سال بسیار ویژه است.

وی با اشاره به اینکه غیر از قرآن کتابهایی مانند تورات و انجیل نیز در این ماه نازل شده افزود: این ماه را باید ماه ظرف کلام الهی دانست.

احمدوند گفت: در ماه مبارک رمضان بنابر بر روایات و آیات قرآنی شیاطین در غل و زنجیر هستند و این امر بنابر آماردستگاه های نظامی و انتظامی در زمینه کاهش جرم و بزه به وضوح قابل رویت است .

وی با بیان اینکه ماه رمضان ماه میهمانی خداست و این میهمانی با میهمانی های بشر متفاوت است اظهارکرد: میهمانی های بشر بر اساس زیورآلات، تجملات و خوردنی ها شکل می گیرد در حالی که در میهمانی خداوند روح عبودیت و معنویت جاری بوده و در آن از بندگان با مغفرت الهی پذیرایی می شود.

وی گفت: ماه مهمانی خدا ، ساده زیستی را به بشر یادآوری می کند و به انسان نشان می دهد که با پرهیز از افراط و تفریط و تجمل گرایی از طریق ساده زیستی می توان به خدا نزدیک تر شد .

احمدوند بیان کرد: اگر کسی در ماه مبارک رمضان تمرین کند که بنده خدا باشد و غیر از خدای سبحان در برابر دیگران تعظیم نکند، به بهترین توشه رسیده است.

وی افزود: خداوند به هرکس بخواهد روزی داده و هر کسی را که بخواهد عزت می بخشد و در مقابل آن هر کسی را که بخواهد ذلیل و مسکین می کند.

سرپرست تبلیغات اسلامی نظرآباد بیان کرد: انسانی که در ماه رمضان خداوند را درست پرستش کند، دیگر خود را تنها احساس نمی کند چرا که به جریانی متصل شده که همه چیز به دست او است.

منبع:ایرنا

دوشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۲ - ۱۹:۳۳
کد خبر : 38043
بازدیدها: 326

پاسخی بگذارید »