شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اختصاصی: ویژه اول مهر: خاطره اولین روز مدرسه فرماندار کرج:

رودربایست محبت معلمم شاگرد اول شدم!!

danesheroz1 مهر ۱, ۱۳۹۳ ۰
رودربایست محبت معلمم شاگرد اول شدم!!

دانش روز: به مناسبت روز اول مهر به سراغ فرماندار کرج رفتیم و از او در مورد اولین خاطره وی از مدرسه سوال کردیم.

به  گزارش دانش روز، ایرانی  با روی خوش پاسخ ما را اینگونه داد، متن زیر گفتگوی انجام شده با فرماندار کرج است.

فرماندار کرج که متولد سال ۱۳۴۷ در خرم آباد و دارای مدرک دکترای حقوق بین الملل می باشد در یادآوری خاطرات جالب اولین روز مدرسه اش در گفتگو با دانش روز افزود: سال اول و روز اول مدرسه در دبستان خیام و در اسدآباد خرم آباد بودم محلی که به سه راه اسد آبادی معروف است و کوروش سابق نام دارد.

معلم ما خانمی به نام ” سیف “، بسیار مقتدر و منظم بود و بعدها که بزرگتر شدیم متوجه شدیم همسر مدیر دبستان ” آقای شجاعی ” است.

روز اول مدرسه وارد کلاس شدیم اولین خاطره جذابم این است که قدم کوتاه و به قول معروف ریزه میزه بودم، بچه ها هجوم آوردن و من را ته کلاس انداختند. خانم سیف که بسیار هم رشید و هیکلی بود با حضورش در کلاس خطاب به من خندید و گفت: تو با این هیکل درشت خوش قیافه هم هستی که رفتی و آخر کلاس نشستی؟؟؟!!!

من هم در حالیکه گریه می کردم پاسخ دادم بچه ها نگذاشتند من نیمکت اول بنشینم. اشکهایم را پاک کرده و با اجازه ای که معلم دادند نیمکت جلو نشستم. صندلی خانم سیف پیش نیمکت ما بود و من رودربایست محبت معلمم سعی می کردم از صبح تا شب درس بخوانم و دبستان همیشه شاگرد اول بودم.

شرایط سختی بود چرا که از تنبیه کردن یا یاد گرفتن شامل میز و نیکت های اول می شد و در مقاطع بالاتر هم اول نام خانوادگی من ” الف ” بود و اولین نفری بودم که از من سوال می شد. زمانیکه خیلی استرس داشتم سوالات سخت را از سایرین می پرسیدند و اگر هم چیزی از درس در خاطرم نبود برایم نمره منفی می گذاشتند و از بقیه سوال راحت می پرسیدند.

تنها کسی معنی حرفهایم مرتبط با اول نام خانوادگی ام را درک می کند که خود نیز در دوران مدرسه همین تجربه را داشته است.

سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۳ - ۰۵:۱۹
کد خبر : 130268
بازدیدها: 1,613

پاسخی بگذارید »