پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

روح شهدای غواص بر یادواره یادهای بی ساحل حاکم بود

danesheroz1 شهریور ۱۵, ۱۳۹۲ ۰
روح شهدای غواص بر یادواره یادهای بی ساحل حاکم بود

دانش روز: استاندار البرز اذعان داشت: در این فضای آکنه از معنویت هیچ کس نیست که انکار کند امروز روح شهید ایرج خرم جاه و شهدای غواص در این محفل نورانی حاضر نیست

به گزارش دانش روز، دکتر اصغر عربیان در یادواره « یادهای بی ساحل» شهدای غواص استان البرز و  ویژه شهید « ایرج خرم جاه» که در فضایی سرشار از معنویت  و آکنده از حضور یاد شهدا برگزار شد و قلب ها را  تا کرانه های فرات روانه ساخت؛ گفت: امروز البرز سرافرازتر از دیگر روزها است، سرافرازی منبعث از قامت شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی که اگر آنان نبودند کوه ها نمی توانستند سرشان را بالا بگیرند و در ایران اسلامی فریاد سرافرازی سر دهند.

وی در این یادواره که خانواده شهید ایرج خرم جاه  از استان همدان و شهدای معظم غواص استان البرز نیز حضور داشتند؛ بیان کرد: امروز شهید عزیز ایرج خرم جاه باعث پیوند الهی وارتباط معنوی دو استان شده و این یادمانی است بر رفتگانی که راه را برای ما ترسیم کردند.

نماینده عالی دولت در استان با بیان اینکه این محفل نورانی همه را به حال و هوای روزهای آغازین جنگ و دفاع مقدس ۸ ساله برد؛ افزود: این توجهات ضامن حرکت مان در مسیر راه شهدا است.

وی ادامه داد : اگر به یکایک واژه هایی که در وصیتنامه های شهدای غواص مرور و بازخوانی شد دقت داشته باشیم آنها برای ما هشدار است؛ آنان رفتند ومسولیت سنگینی را بر دوش ما نهادند.

استاندار البرز اذعان داشت: امروز کسی در این محفل معنوی نیست که به قائل به حضور روح شهید خرم جاه و شهدای غواص نباشد.

دکتر عربیان ادامه داد: تمام دغدغه ها در طول ۳۴ سال گذشته دغدغه حرکت در مسیر راه شهدا وانقلاب بوده است.
وی در ادامه با اشاره به اشتیاقی که هر از گاهی برای مذاکرات با استکبار مطرح می شود و سبب دغدغه خروج از مسیر اصلی را برای دلسوزان ایجاد می کند، حرکت در مسیر شهدا را به قطاری بر روی ریل تشبیه کرد و گفت: در طول این سالها خیلی ها از  قطار انقلاب پیاده شدند؛ خیلی ها که در راندن قطار نقش داشتند سعی کردند قطار را از ریل خارج سازند اما موفق نشدند و قطار بر روی ریل به حرکتش در مسیر اصلی ادامه داد.

وی افزود: همانند راهنمایی که در غاری تاریک طنابی رابرای رهروان بعدی در مسیر قرار می دهند تا آنها گم نشوند شهدای ما نیز مسیر را برایمان روشن نگاه داشته اند. به همین دلیل باید گفت که راه برای ما روشن است و  دغدغه گم کردن راه را نداریم،  تنها دغدغه آن است که عده ای بی  بصیرت با دشمنان همنوا شوند و ضرباتی را به انقلاب وارد سازند.

استاندار البرز همچنین با بیان اینکه گفتن کلمه « لااله الله» و سر خم نکردن به غیر خدا از ظهور اسلام و شیعه تا به اکنون هزینه های زیادی در بر داشته افزود:  در طول انقلاب و جنگ تحمیلی بیش از ۲۰۰ هزار شهید تقدیم داشتیم تا زیر بار غیر الله نرویم.

وی افزود: ریلی که شهدا برای قطار انقلاب ساخته اند ضامن عدم خروج آن از مسیر اصلی است. همچنین با مرور خاطرات شهدای انقلاب گفت: آرامشی که  امروز در کشورمان شاهد هستیم حاصل رشادتها و ایثارگریهای شهداست و بحمدا…  انقلاب ما هر روز شاداب تر و مقتدر تر از روز قبل ادامه حیات می دهد.

یادواره یادمان یادهای بی ساحل در مراسمی بسیار ویژه و معنوی به همت « اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری البرز»  با تجلیل از خانواده شهدای غواص و مادر شهید ایرج خرم جاه  به کار خود پایان داد.

 این یادواره مملو از لحظات و حاشیه های ماندگاری بود که پر رنگ تر از متن خودنمایی می کرد بخشی از لحظه ها و واگویه ها در مشروح گزارش آتی آمده است.

جمعه ۱۵ شهریور ۱۳۹۲ - ۰۹:۲۴
کد خبر : 57717
بازدیدها: 156

پاسخی بگذارید »