پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

روحانی: صداوسیما دست ما را بسته

28 danesheroz خرداد ۸, ۱۳۹۲ ۰

حسن روحانی نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: احیای سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی جزو برنامه های من و از تصمیمات هفته اول دولت تدبیر و امید است

به گزارش دانش روز ، حسن روحانی نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری در جمع نمایندگان اقلیت ادوار مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نباید بگذاریم یک نفر از جمع ما جدا شود، گفت: آنهایی که مسلمانند عضو امت واحده اسلامی هستند و باید باور کنیم که اعضای یک خانواده بزرگ هستیم.

وی اضافه کرد: بشخصه در هر مقامی باشم ایمان و باور من این است که باید همه افراد ملت ایران از حقوق شهروندی برابر استفاده کنند زیرا بدون درنظرگرفتن این اصل مهم به پیشرفت نمی رسیم و انرژی و توان ما صرف دفع همدیگر می شود.

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: در شرایط حساسی به‌سر می‌بریم، دشمن کشور ما را تحریم کرده، مردم ما در فشارند و شکاف در جامعه ما فقط بحث اقلیت قومی، مذهبی، دینی و نژادی نیست بنابراین باید شکاف ها را از بین ببریم زیرا همه گرفتاری ها از افراط گری است و شیعه افراط گر همانقدر دشمن وحدت و منافع ماست که سنی افراط گر است.

روحانی افزود: اگر باور به اعتدال و همزیستی مسالمت آمیز داشته باشیم به اعتقاد من اجرای اصل به اصل قانون اساسی برای ما کفایت می کند و آن قانون شهروندی که وعده تدوین و ارائه آن در لایحه ای به مجلس را داده ام ریشه آن فصل سوم قانون اساسی است.

وی گفت: ایران با اعتقادات، قومیت ها و نژادهای مختلف گلستان متنوعی است که در آن فرهنگ، زبان، گویش ها و لهجه های مختلف از زیبایی های آن است.

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری افزود: شرط زیبایی در تنوع این است که زیر چتر وحدت ایران، منافع و مصالح ملی را ببینیم و نمونه آن در دفاع مقدس بود که با تجاوز صدام به کشور همه مردم ایران صف واحد شدند.

روحانی گفت: نمایندگان ادوار خواهان ارائه فرصت برابر برای اقلیت ها شدند مگر غیر از این است که در دولت، شوراها، مجلس و دانشگاه ها باید فرصت ها برابر باشد.

وی افزود: معتقدم در دولت تدبیر و امید بدون تردید حقوق شهروندی و فرصت ها برای همه برابر خواهد بود و افراد شایسته به مقام شایسته دست می یابند.

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: اگر فرد شایسته‌ای داریم که می تواند بهترین فرماندار شهر باشد حق نداریم بگوییم از کدام قوم و قبیله و شهر است و با چه زبان و لهجه ای صحبت می کند زیرا آنچه برای ما مهم است شایسته ترین است.

روحانی افزود: هدف ما این است که همه مردم ایران احساس مساوات و برابری کنند و اگر یکی از معاونان رئیس جمهور از اقلیت ها باشد بسیار هم بجاست اما اگر رئیس جمهور سه معاون از اقلیت ها داشته باشد و مردم احساس برابری نکنند این فایده ای ندارد.

وی گفت: اگر رئیس جمهور مجری قانون اساسی است وظیفه اش اجرای قانون اساسی به ویژه اصول باقی مانده آن است و منتی بر سر مردم ندارد، جایی مستقیم این قانون را اجرا می کند، جایی لایحه تهیه می کند و جایی باید سیاست های کلی آن را تنظیم کند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: احیای سازمان مدیریت وبرنامه ریزی جزو برنامه های من و از تصمیمات هفته اول دولت تدبیر و امید است که باید عمل شود حتی معتقدم رئیس این سازمان باید معاون اول رئیس جمهور باشد تا با قدرت عقب ماندگی ها را جبران کند و کار را به پیش ببرد.

روحانی گفت: رئیس جمهور نفر دوم کشور است که باید هماهنگ کننده باشد و در این راه اجماع سازی بسیار مهم است همان طور که برنامه هسته ای را با استفاده از اجماع سازی به پیش بردیم و اگر اجماع نبود نمی توانستیم کاری کنیم که هم پرونده به شورای امنیت نرود و هم پرونده را تکمیل کنیم.

وی درباره کم بودن سفرهای استانی اش گفت: فرصت کم است و برنامه های صدا و سیما دست ما را بسته و ما را در تهران نگه داشته است و نمی‌گذارد به سفر برویم.

نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه در صورت کافی بودن فرصت به سفر هم خواهیم رفت،خاطنشان کرد:  همه باید پای صندوق رای برویم و روز ۲۴ خرداد رئیس جمهوری را برگزینیم که نیتجه آن احساس برابری برای همه مردم ایران باشد.

 

منبع : تسنیم

چهارشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۲ - ۲۳:۰۳
کد خبر : 22284
بازدیدها: 208

پاسخی بگذارید »