پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

روحانی شنبه کلید پاستور را می‌گیرد

danesheroz1 مرداد ۵, ۱۳۹۲ ۰
روحانی شنبه کلید پاستور را می‌گیرد

دانش روز: مراسم رسمی استقرار ˝حسن روحانی˝ رییس‌جمهور منتخب در نهاد ریاست جمهوری عصر روز شنبه و پس از برگزاری مراسم تنفیذ از سوی مقام معظم رهبری برگزار می‌شود

به گزارش دانش روز، در این مراسم محمود احمدی نژاد رییس جمهور دولت دهم ضمن استقبال از حسن روحانی، دفتر رییس جمهور را به طور رسمی به تیم جدید تحویل خواهد داد.

همچنین ساختمان‌های مجتمع سعد آباد برای استقرار و استفاده دولت جدید مهیا شده اند که در صورت صلاحدید روحانی مورد بهره برداری قرار خواهند گرفت.

بنا بر این گزارش مراسم تنفیذ رییس‌جمهور منتخب روز شنبه ۱۲ مرداد ماه با حضور سران نظام و مسئولان کشوری و لشکری در حسینیه امام خمینی (ره) برگزار خواهد شد.

در این مراسم رییس‌جمهور منتخب، روسای قوای مقننه، قضاییه و مجریه، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، اعضای هیات دولت، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اعضای شورای نگهبان، مسئولان قوه قضاییه، فرماندهان عالیرتبه نظامی و انتظامی،‌ جمعی از مدیران و شخصیت‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی کشور، جمعی از خانواده‌های معظم شهدا، شماری از نخبگان و فرهیختگان کشور و سفرا و نمایندگان کشورهای خارجی حضور خواهند داشت.

در این مراسم که با قرائت قرآن کریم آغاز می‌شود، در ابتدا محمد مصطفی نجار، وزیر کشور به ارایه گزارشی از روند برگزاری یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری خواهد پرداخت و سپس حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی رییس دفتر مقام معظم رهبری متن حکم تنفیذ ریاست جمهوری حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی را که از سوی مقام معظم رهبری صادر شده است، قرائت خواهد کرد.

بعد از قرائت، مقام معظم رهبری این حکم را به نمایندگی از ملت ایران به رییس‌جمهور منتخب خواهند داد.

سپس حسن روحانی هفتمین رییس‌جمهور ایران، در پشت تریبون قرار خواهند گرفت و از برنامه‌های دولت خود در حوزه‌های اقتصادی، سیاسی، سیاست خارجی، اجتماعی و فرهنگی سخن خواهند گفت و در پایان مقام معظم رهبری به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت.

منبع:پانا

 

 

 

شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۹:۱۱
کد خبر : 43251
بازدیدها: 336

پاسخی بگذارید »