جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

روحانی: دولت آینده به وعدهای خود وفادار خواهد بود/ این دولت وامدار هیچ حزب و جناحی نیست

danesheroz2 تیر ۸, ۱۳۹۲ ۰
روحانی: دولت آینده به وعدهای خود وفادار خواهد بود/ این دولت وامدار هیچ حزب و جناحی نیست

دانش روز: رئیس جمهور منتخب ملت گفت: هیچ فردی در این کشور فراتر از قانون نیست و همه مردم و مقامات ذیل قانون معنی پیدا می‌کنند و قانون گرایی مبنای حرکت مردم و دولت آینده خواهد بود و اعتدال بدون قانون‌گرایی و شفافیت امکان پذیر نیست

به گزارش دانش روز، “حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی” در سی و دومین همایش افق رسانه حضور پیدا کرد.

** رئیس جمهور منتخب ملت در مورد شخصیت شهید بهشتی گفت: این شهید بزرگوار نمونه اعتدال، وقار، متانت، صبر، بردباری، عقلانیت و اخلاق بود.
** وی افزود: حضور مردم پای صندوق‌های رای و نشاط آنها پیروزی بود و این حضور نقطه عطفی در تاریخ کشورمان طی سال‌های اخیر محسوب می‌شود.
** حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر روحانی  ادامه داد: در خلق این عظمت همه ما دست قدرت، حکمت و رحمت الهی به خوبی مشاهده می کنیم و او بود که دلها را به سمت این شکوه بزرگ تاریخی و حماسه هدایت کرد.
** وی  افزود: در خلق این حماسه نقش اصلی از آن ملت است که در این زمینه با فهم و درک و تلاش حضور خود را نشان دادند، البته رهنمودهای مقام معظم رهبری از آغاز تا پایان نقش بی بدیلی داشت.

 

** وی افزود: صدا و سیما در خلق این حماسه نقش بسیار ارزشمندی داشت و با برنامه‌های متنوع هم مردم را تشویق به حضور کرد و هم کاندیداها را برای آنها معرفی کرد.
** حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر روحانی ادامه داد: صندوق‌‌های رای به معنای جمهوریت، اسلامیت، مشروعیت سیاسی و قانونی و مقبولیت است.
** وی تصریح کرد: جایگاه رای مردم و ولایت مردم در طول ولایت الهی قرار دارد و این انتخابات تمام شبهات و سوالات را درباره انتخابات و مشروعیت نظام پاسخ داد.
** رئیس جمهور منتخب ملت تاکید کرد: این انتخابات آب زلالی بود که بر آیینه جمهوری اسلامی ایران که گرد و غبار گرفته بود، پاشیده شد و فضا را شفاف و پاکیزه کرد.
** وی ادامه داد: همه دنیا از نو جمهوری اسلامی ایران، ملت ایران، مردم سالاری دینی، آزادی و دموکراسی واقعی را در این کشور مشاهده کردند.
** حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی تصریح کرد: ما در منطقه پیشتاز انتخابات در تاریخ بودیم و اولین پارلمان و مجلس شورای ملی بیش از صد سال پیش در کشورمان تاسیس شده است.
** وی افزود: ملت ما سابقه طولانی در انتخابات دارد و پس از انقلاب اسلامی جایگاه خاصی برای رای و نظر مردم مشخص شده است و این امام راحل بود که ۴۷روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی مردم را به پای صندوق‌های رای دعوت کرد.
** رئیس جمهور منتخب ملت تاکید کرد: محصول انقلاب ما جمهوری اسلامی ایران است که این جمهوری اسلامی برآمده از صندوق‌های رای است.
** حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر روحانی افزود: رای‌های مردم بسیار افتخار آمیز است و چند درصدی هم که پای صندوق رای نیامدند، حالا پشیمان هستند.
** وی ادامه داد: امام راحل این درس را به ما یاد داد که انتخاب نظام، مسئولین و مسیر اداره کشور در چارچوب مقررات اسلامی از آن مردم است.
** حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر روحانی افزود: این انتخابات فرصت استثنایی برای همه بود و همه باید به خوبی پیام آن را بگیرند، احترام بگذارند و عمل کنند.
** وی تاکید کرد: ملت ایران در انتخابات نشان دادند عاشق کشورشان، سروشت، اینده و اهداف ملی خود هستند؛ ضمن این که ملت در این انتخابات گفتند ما خواهان تغییر و تحول هستیم.
** رئیس جمهور منتخب ملت ادامه داد: اکثریت مردم ایران رای به اعتدال، عقلانیت، خردورزی، مشورت، راه کارشناسی، دوری از افراط و تفریط و خودسری دادند که بسیار روشن است و همه ما باید تسلیم این رای باشیم و دولت آینده هم باید تسلیم رای باشد.
** حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر روحانی تصریح کرد: دولت آینده باید در چارچوب اعتدال حرکت و از افراط و تفریط پرهیز کند و پاسدار حقوف همه افراد ملت باشد.
** وی تاکید کرد: دولت موظف است همه مردم را در اجرای قانون و دادن فرصت‌ها برابر ببیند و در عین حال راهی برگزیند که رای اکثریت باشد و آن راه، راه اعتدال است، و به مردم قول می‌دهم به وعده‌هایی که داده ام عمل کنم.
** رئیس جمهور منتخب ملت ادامه داد: اعتقاد دارم ملت ایران همواره راه میانه را از مشروطه تا امروز می‌پسندد و مردم همواره از افراط و تفریط رنج برده و مشکلات فراوانی را متحمل شده‌اند.
** وی تصریح کرد: هیچ فردی در این کشور فراتر از قانون نیست و همه مردم و مقامات ذیل قانون معنی پیدا می‌کنند و قانون گرایی مبنای حرکت مردم و دولت آینده خواهد بود و اعتدال بدون قانون‌گرایی و شفافیت امکان پذیر نیست.
** حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر روحانی تاکید کرد: اعتدال در سیاست خارجی نه تسلیم است نه ستیز بلکه اعتدال تعامل موثر و سازنده با جهان است.
** وی افزود: در این دوران اگر محاسبه قدرت به درستی انجام نشود بسیار خطرناک است، یعنی قدرت ملی را نباید کمتر از آنچه که هست و نباید بالاتر از واقعیت تعریف کنیم.
** رئیس جمهور منتخب ملت با بیان این که دولت آینده وامدار هیچ حزب و جناحی نیست، افزود: از هر طیف و جناح به شرط اعتدال و میانه روی شایسته ترین افراد را انتخاب خواهیم کرد.
** وی افزود: ما در این دوره برداشت ما باید منطبق با شرایط جهانی، رفتار سایر بازیگران و توانایی ملی خودمان باشد؛ و اگر واقعیت‌ها برای ما روشن باشد، آن وقت می‌توانیم رفتار محاسبه شده بهتری برای تامین منافع ملی خود داشته باشیم.
** حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر روحانی تاکید کرد: ایران به عنوان بزرگترین قدرت منطقه‌ای در شرایط گذار تاریخی باید بتواند نقش خود را ایفا کند و برای این کار نیاز به اعتدال داریم.
** رئیس جمهور منتخب ملت افزود: دشمن قصد دارد جمهوری اسلامی ایران را در صحنه جهانی با چهره امنیتی معرفی کند که ما باید نقشه دشمن را بشکنیم و برای این کار نیازمند تدبیر، برنامه و قدم‌های مطمئن و اساسی هستیم.
** رئیس جمهور منتخب ملت با اشاره به برخی گمانه زنی‌ها در مورد کابینه دولت آینده اظهارداشت: این حرفها صرفا گمانه زنی است زیرا هیچ تصمیمی تاکنون در این زمینه اتخاذ نشده است.
** وی با اشاره به فعالیت رسانه ملی افزود: صدا و سیما گفتمان اعتدال را در ابعاد مختلف برای مردم با حضور صاحب نظران بیش از گذشته تبیین کند.
** حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر تصریح کرد: اگر توهین و افترا بد است برای همه بد خواهد بود و باید به اخلاق گرایی توجه ویژه داشته باشیم.
** وی تاکید کرد: اعتماد مخاطب به رسانه سرمایه ارزشمندی است و نباید فکر کنیم که شاخص اعتماد به میزان بیننده و خواننده آن است.
** رئیس جمهور منتخب ملت ادامه داد: تلاش برای پرکردن شکاف‌های ارزشی و رفتاری میان اقشار جامعه، جامعه و حاکمیت و شکاف میان نسلی می تواند یکی از رسالت های رسانه باشد.
** وی افزود: ترویج و وفاداری به مشی اعتدال به مفهوم منطقی کردن نگرش‌ها، تقاضاها و رفتارهای اجتماعی و پرهیز از افراط و تفریط از دیگر رسالت‌های رسانه است.
** رئیس جمهور منتخب ملت ایران خاطرنشان کرد: حکومتی که ریشه در حمایت مردم دارد و از حضور رای دهندگان مشروعیت می‌یابد نه تنها از رسانه آزاد نمی‌هراسد بلکه از آزادی قانون مند و مسئولانه، استحکام بیشتری خواهد گرفت.
مشروح سخنرانی رئیس جمهور منتخب ملت ایران در سی و دومین همایش افق رسانه
منبع: باشگاه خبرنگاران
شنبه ۸ تیر ۱۳۹۲ - ۱۳:۲۶
کد خبر : 33183
بازدیدها: 155

پاسخی بگذارید »