یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:

روحانی خوش شانس ترین رئیس جمهور ایران

danesheroz1 مرداد ۲۹, ۱۳۹۲ ۰
روحانی خوش شانس ترین رئیس جمهور ایران

دانش روز: پور ابراهیمی نماینده ی مردم کرمان در مجلس گفت: روحانی خوش شانس ترین رئیس جمهور تاریخ کشورمان است؛ به این خاطر که علی رغم همه مشکلات، بزرگترین فرصت های اقتصادی، امروز در اختیار ایشان قرار گرفته است و کافی است که رئیس جمهورمنتخب به همراه تیم اقتصادی‌اش دقت و تدبیر را به کار گیرند تا وضعیت اقتصادی کشور متحول گردد

به گزارش دانش روز،  پور ابراهیمی نماینده ی مردم کرمان و نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در مراسم تجلیل از خبرنگاران فعال استان کرمان با اشاره به جلسات رای اعتماد وزرای دولت تدبیر و امید گفت : جلسات بسیار خوب وسازنده ای بود و وزرا با رای اعتماد بالای نمایندگان کار خود را آغاز کردند .

رای نیاوردن چند وزیر طبیعی بود

وی افزود : میانگین رای اعتماد داده شده به وزرای کابینه ی دولت دکتر روحانی از تمامی دولت های جمهوری اسلامی ایران بالاتر و بیشتر بوده و این امید بخش آینده ای بهتر و برتر در کشور است.

پور ابراهیم ادامه داد : رای نیاوردن سه نفر از وزرا نیز امری طبیعی و منطقی بود که اتفاق افتاد.

نماینده ی مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی گفت : حضور پرشور مردم در این انتخابات خاطرات تلخ فتنه سال ۸۸ را در اذهان پاک کرد.
وی افزود: مردم با حضور همه‌جانبه در انتخابات با توجه به شرایط خاص ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی ایران،  توطئه‌ها و دشمنی‌ها علیه کشورمان را خنثی کردند و فردی با سابقه اجرایی و کارآزموده را به ریاست جمهوری انتخاب کردند.

اولویت دولت یازدهم باید مهار تورم باشد

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در پاسخ به سوال خبرنگار حوزه ی مجلس ” بوتیا ” در رابطه با  برنامه های تیم اقتصادی دولت که ثبات نگاه داشتن قیمت ها تا پایان سال است ، گفت : اولیت دولت یازدهم برای مهار تورم است و باید تورم را مهار کند.

وی ادامه داد : در نظر سنجی هایی که از مردم می شود مردم هم نظرشان مهار تورم است که باید توسط صورت دولت بگیرد.به خاطر عوامل فراوان ناشی از آثار تورمی ، مبارزه با آن و مهار آن بسیار سخت است و باید برای آن برنامه ریزی ای کلان شود.

پور ابراهیم افزود : دولت برای ایجاد یک آرامش نسبی در بازار برنامه ای برای ثابت نگه داشتن قیمت ها دارد که خود این آرامش اولین گام برای برنامه ریزی است.

سال آینده باید فاز دوم هدفمندی با دیدگاه ثبات سیاست های ارزی باشد

وی گغت : موضوع دوم در سال آینده است که قطعا باید کارهای مقدماتی برای اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها را انجام داد ، یکی از آثار کاهش ارزش پول ملی به هدر رفتن زحمات در هدفمندی یارانه ها در فاز اول بود ، یعنی مردم هزینه ها و تورم بعد هدفمندی را پرداخت کرده اند اما با کاهش ارزش پول ملی به قبل از هدفمندی برگشتیم.

نماینده ی مردم کرمان ادامه داد : سال آینده باید فاز دوم هدفمندی را با دیدگاه ثبات سیاست های ارزی اجرا کرد ، و به نظر من اولا ترین کار برای دولت آقای روحانی تعیین سیاست های ارزی و نرخ ارز است.

 مشکل اصلی بازار خودرو قیمت ارز است

عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی نیز در رابطه با برنامه ی دولت آینده برای بازار خودرو نیز گفت : در بحث قیمت خودرو نیز جای تعجب است  مشکل اصلی بازار خودرو قیمت ارز است .

وی افزود : زمانی که قیمت ارز ثابت شود و ارزش پول ملی افزایش یابد مشکلات بازار خودرو نیز برطرف خواهد شد.

مس خاطرات تلخی برای مردم کرمان رقم زد

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در ضمینه ی مشکلات پیش آمده در شرکت ملی صنایع مس گفت  : تخلفات گسترده‌ای که در شرکت ملی صنایع مس اتفاق افتاد، خاطره‌ی تلخی را برای مردم کرمان رقم زد.
 پورابراهیمی افزود: ما نسبت به عواقب حضور برخی از اشخاص در شرکت مس با توجه به سوابقشان در سایپا هشدار داده‌بودیم و بنده شخصا در مجلس بارها در این خصوص تذکر دادم و چندین بار در مجمع نمایندگان استان تا پای استیضاح وزیر رفتیم.
وی خاطر نشان کرد: متاسفانه دوستان ما در مجمع نمایندگان اقداماتی انجام دادند که در شان نمایندگان نبود و با برگزاری جلسه در دفتر آقای پوستین‌دوز، جای گلایه و تاسف را باز گذاشتند.
پورابراهیمی تصریح کرد: میلیاردها تومان اموال شرکت مس در خارج از کشور است و ما نگران آینده‌ی کارگران و بازنشسته‌های صنعت مس هستیم که مبادا به ورشکسته‌ترین شرکت تبدیل شود.
وی با اظهار تاسف به خاطر حمایت مدیران استان از این تیم؛ اظهار داشت: چه کسی پاسخگوی امکانات از دست رفته می‌باشد؟
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: ضمن آین‌که از دستگاه‌های امنیتی خواسته‌ایم گزارش دهند؛ با تمام وجود از منافع مردم کرمان دفاع می‌کنم.
وی با اشاره به شرایط خاص و نگران کننده‌ی صنعت صندوق فولاد، گفت: ۸۰ هزار بازنشسته‌ی صنعت فولاد در کشور هستند که ۱۸ هزار نفرآن‌ها در استان کرمان زندگی می‌کنند؛ این افراد در سخت‌ترین شرایط با کم‌ترین درآمد خدمت کردند و با تخلفاتی که رخ داد، وضعیت نامطلوبی برای بازنشستگان فراهم کرد به طوری که این صندوق توان پرداخت مطالبات را ندارد.

انتقال دفاتر شرکت مس به کرمان دروغ است

پورابراهیمی در خصوص انتشار خبری مبنی بر انتقال دفاتر شرکت‌های استان به کرمان، اظهار داشت: ۴۰ درصد سهام مس متعلق به سهام عدالت است و از نظر ما شرکت مس؛ دولتی می باشد لکن هنوز دفاترش از تهران به استان کرمان منتقل نشده است و خبری که در این مورد منتشر شد؛ دروغ بود.

تلاشمان برای حضور نیروهای بوی در مس است
وی در رابطه با تعیین مدیر آینده ی صنایع مس گفت : منتظر نظر سهامداران و متولیان در خصوص مدیریت مس خواهیم بود و تلاشمان برای حضور نیروی بوی است که بحمدالله نیروهای بسیار خوبی نیز در استان حضور دارند.

نماینده ی مردم کرمان ادامه داد : تلاشمان برای حضور یک مدیر توانمدند ، قوی و کرمانی در صنعت مس است تا آنچه را که در اثر حضور تیمی نالایق در این مجموعه رخ داده است جبران کنند.

چهار مجوز در حوزه ی پتروشیمی برای استان گرفتیم که دوستان خیانت کردند

 پور ابراهیمی گفت : ما در حوزه ی پتروشیمی مجوز چهار مجموعه را در دور اول سفرهای استانی دریافت کردیم که بعضی از دوستان در کرمان خیانت کردند و این طرح ها اجرایی نشد.

وی افزود : بعد از تصویب این مجوزها برای احداث ، بعد از خروج من از استان احتمالا به خاطر بغض هایی که نسبت به بنده داشتند ، این طرح ها را بدون توجیح اقتصادی دانستند ، مگر ما در استان می توانیم مرجع تشخیص باشیم ، زمانی که وزارت نفت مجوز داده همه ی جنبه های آن را نیز دیده و طرح را مثبت می داند.

عضو مجمع نمایندگان استان کرمان ادامه داد : این طرح ها در شهرستانهای بردسیر ، بافت ، بم و جیرفت بودند که خوراک و خط انتقال آنان نیر تعریف شد و مجوز هم صادر شده بود ؛که بعد از یکسال برخی مسئولین اقتصادی در استان این طرح ها را بدون توجیح اقتصادی دانستند و این سرمایه های عظیم را در استان نابود کردند. و به حق مردم استان کرمان جفا کردند.

می توانیم در آینده چهش های بزرگ اقتصادی را شاهد باشیم

نماینده مردم کرمان و راور در ادامه افزود:  با فرصت هایی که در کشور فراهم شده است می توانیم جهش های بزرگ اقتصادی را داشته‌باشیم و در این راه تیم اقتصادی دولت بزرگترین نقش را ایفا می کند.

مشکلات اقتصادی بدون پشتوانه داخلی و اقتدار نظام حل نمی‌شود
پورابراهیمی گفت: دولت یازدهم با رای اعتماد مجلس رسما کار خود را آغاز کرده و در این بین قطعا مسائل و مشکلات اقتصادی کشور در اولویت کاری دولت قرار دارد و پیش بینی ما از آینده اقتصاد کشور بسیار روشن و امیدوار کننده است.

وی تصریح کرد: عده‌ای معتقدند باید ابتدا در عرصه دیپلماسی خارجی توافقاتی صورت گیرد تا پس از آن راهکارهای اقتصادی موثر واقع شود اما بایستی ابتدا به سامان دهی قابل قبول در عرصه اقتصاد کشور پرداخت وسپس به بحث مذاکرات پرداخت، زیرا مشکلات اقتصادی بدون پشتوانه داخلی و اقتدار نظام حل نخواهد شد.

وی افزود: می‌توان پس از ساماندهی اقتصادی و ارتقای اقتدار اقتصادی از موضع عزت و سربلندی موضوعات سیاسی خارجی را به پیش برد و مسلما عدم توجه به این مهم نه تنها موجب حل مشکلات اقتصادی نخواهد گردید بلکه پس از اندکی روحیه یأس در جامعه ایجاد خواهد کرد.

امروز عرصه واردات و صادرات  به یک تعادل رسیده است

پورابراهیمی مشکل اصلی کشور را تورم دانست و گفت: یکی از دلایل تورم کاهش ارزش پول ملی است و این امر باید ارتقا پیدا کند و بحث دیگر نیز میزان افزایش حجم نقدینگی در جامعه است که موجب تورم می باشد که باید مدیریت شود و با ثبات سیاست‌های اقتصادی به ویژه ارزی مشکلات را حل کرد.

وی گفت: امروز عرصه واردات و صادرات  به یک تعادل رسیده است و گرچه کاهش ارزش پول ملی آثار تورمی شدیدی بر کشور داشت اما دومزیت برای کشور یعنی افزایش حجم صادرات و کاهش میزان واردات را به دنبال داشت و در این بین حمایت از تولید ملی از اهمیت فراوانی برخوردار است.

روحانی خوش شانس ترین رئیس جمهور تاریخ کشورمان است

پورابراهیمی در ادامه گفت: روحانی خوش شانس ترین رئیس جمهور تاریخ کشورمان است؛ به این خاطر که علی رغم همه مشکلات، بزرگترین فرصت های اقتصادی، امروز در اختیار ایشان قرار گرفته است و کافی است که  رئیس جمهورمنتخب به همراه تیم اقتصادی‌اش دقت و تدبیر را به کار گیرند تا وضعیت اقتصادی کشور متحول گردد.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس خاطرنشان کرد: با فرصت‌هایی که در کشور فراهم شده است می‌توانیم جهش های بزرگ اقتصادی را در برداریم و در این راه تیم اقتصادی دولت بزرگترین نقش را ایفا می کند.

سطح مدیران اقتصادی کرمان مناسب نیست

پورابراهیمی خاطر نشان کرد: از دکتر روحانی انتظار داریم از نیروهای معتدل و متخصص در پست‌های اجرایی کشور استفاده کند و در مورد کرمان نیز می‌توان گفت که سطح مدیران اقتصادی استان متناسب با وضعیت اقتصادی استان نیست.
وی تصریح کرد: اگر کسانی به دنبال سیاسی کاری باشند، به مردم جفا کرده‌اند و ما  نیز پیگیر خواهیم بود.
نماینده ی مردم کرمان در پایان مراسم با گرامی داشتن یاد و خاطر شهدای خبرنگار به خصوص شهید صارمی و خبرنگار شهید استان کرمان شهید احمد محمدی ، این روز را به خبرنگاران تبریک گفت و از تلاشهای فراوانشان در ضمینه ی اطلاع رسانی و روشنگری با اهداء لوح تقدیر  قدر دانی کرد.

منبع: بوتیا

سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۲:۰۷
کد خبر : 52162
بازدیدها: 446

پاسخی بگذارید »