جمعه ۱۱ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

کوثری:

روحانی به شعارهای خود پایبند بماند

danesheroz1 مرداد ۲۷, ۱۳۹۲ ۰
روحانی به شعارهای خود پایبند بماند

دانش روز: عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: انتصاب برخی افراد مسئله دار و رد صلاحیت شده در برخی از معاونت ها و سرپرستی‌ها احساس تقابل دولت با مجلس در اذهان تداعی می‌شود

به گزارش دانش روز، اسماعیل کوثری  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس  در خصوص انتصاب‌های پرحرف و حدیث اخیر روحانی در بخش های مدیریتی کشور اظهار داشت: آقای رئیس جمهور طبق قانون برای دادن مسئولیت به افراد در دستگاه های اجرایی اختیاراتی دارد، اما واقعیت این است که افرادی مانند آقای نجفی  بهتر است در مناسب مدیریتی حساس گمارده نمی شد.

وی با انتقاد از انتصاب برخی افراد مسئله دار در برخی از معاونت ها و سرپرستی ها تصریح کرد: وقتی اکثریت نمایندگان در مجلس شورای اسلامی به یک وزیر پیشنهادی از طرف رئیس جمهور رای نمی دهند قطعا دلایل محکمی داشته اند. بنابراین نباید از اینگونه افراد رد صلاحیت شده در معاونت های حساس استفاده شود زیرا به نوعی احساس تقابل دولت با مجلس در اذهان تداعی می‌شود که موجب نگرانی است.

نماینده مردم تهران تاکید: این عمل آقای رئیس جمهور باعث می شود که در ذهن نمایندگان اثرث منفی باقی بماند و هر موردی که  خروج از برنامه و شعارها دیده شود نمایندگان از اختیارات شان استفاده می کنند .

مجلس اساس را بر همکاری با دولت قرارداده و می دهد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: آقای روحانی باید به صحبت های خود که در مجلس انجام داده است در رابطه با تعامل بین دولت و مجلس عمل کند. دولت و مجلس باید با تعامل بیشتر داشته باشند آقای رئیس جمهور باید بداند که مجلس اختیاراتی دارد که می تواند از رئیس جمهور و وزرا سوال بکند و مراحل بعدی را دنبال بکند.

به گزارش دانا، رئیس جمهور پس از عدم رای اعتماد مجلس به محمدعلی نجفی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش وی را به سمت ریاست سازمان میراث فرهنگی و گردشگری برگزید.

هم چنین پس از عدم رای اعتماد نمایندگان مجلس به جعفر میلی منفرد گزینه پیشنهادی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، رئیس جمهور جعفر توفیقی وزیر علوم دولت دوم سید محمد خاتمی را که میلی منفرد در دوران وی قائم مقام وزارتخانه بوده است به سرپرستی وزارت علوم منصوب کرد. این روزها خبرهای نگران کننده ای از برخی انتصاب ها در برخی مسئولیت ها به گوش می‌رسد که واکنش‌ها را روز افزون کرده است.

منبع:دانا

یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۲ - ۲۲:۰۴
کد خبر : 51769
بازدیدها: 192

پاسخی بگذارید »