چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

روانشناسی شخصیتی از روی مسواک!

danesheroz1 مهر ۲, ۱۳۹۲ ۰
روانشناسی شخصیتی از روی مسواک!

دانش روز: پزشکان به تازگی دریافته اند که حالات روحی افراد تنها بر روی نحوه لباس پوشیدن آن ها اثر نمی گذارد و بلکه حتی بر روی طریقه مسواک زدن و شیوه انتخاب مسواک آن ها نیز تأثیر گذار است

 به گزارش دانش روز، بر اساس جدیدترین پژوهش های انجام شده، مسواک ها به سه دسته اصلی نرم، متوسط و سخت از لحاظ میزان انعطاف برس تقسیم می شوند.

گفتنی است، افراد افسرده، بد اخلاق یا خشن معمولاً علاقه به استفاده از مسواک های زبر و سخت پیدا می کنند و افراد شاد و یا متعادل از مسواک های متوسط و نرم استفاده می کنند.

بررسی ها نشان می دهند دندان پزشکان هشدار می دهند که علاوه بر تغییرات شیمیایی ناشی از ترشح هورمون های استرس، اضطراب و خشم که باعث قلیایی شدن محیط دهان و دندان و بروز پوسیدگی و بوی بد دهان می شوند، علاقه به استفاده از مسواک های زبر و خشن نیز باعث تشدید آسیب به مینای دندان می شود.

پزشکان توصیه می کنند تا افراد نوع مسواک انتخابی خود را بر اساس توصیه و تجویز دندان پزشک خود انتخاب کنند و در حفظ تمیزی و پاکیزگی مسواک خود بکوشند و هر شش ماه یکبار مسواک خود را تعویض نمایند تا بهترین نتیجه را از مسواک زدن بدست آورند.

منبع:باشگاه خبرنگاران

سه شنبه ۲ مهر ۱۳۹۲ - ۲۲:۵۶
کد خبر : 62331
بازدیدها: 217

پاسخی بگذارید »