شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

رهایی از سردرد روزه داری با سبزی

danesheroz1 تیر ۳۰, ۱۳۹۲ ۰
رهایی از سردرد روزه داری با سبزی

تدانش روز: متخصص علوم تغذیه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: برای کاهش بروز سردرد در ماه مبارک رمضان می توان در وعده سحری، سبزی استفاده کرد تا از طریق کاهش حس عطش از بروز سردرد پیشگیری کرد

 


به گزارش دانش روز، دکتر حامد پورآرام افزود: سردرد می تواند علت های زیادی داشته باشد اما علت اساسی سردردهای مرتبط با روزه داری عموما ناشی از گرسنگی و افت قند خون، ازدست دادن آب بدن، خواب ناکافی و قطع مصرف موادی که وابستگی ایجاد می کنند (مانند کافئین و نیکوتین)، است.
وی ادامه داد: سردردهای میگرنی نیز در ایام روزه داری، تشدید می شوند چون در ماه مبارک رمضان علایمی مانند سردردهای عصبی، کاهش قند خون و کم آبی موجب افرایش اسیدهای چرب آزاد خون می شوند.
این متخصص علوم تغذیه وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: اما حتی این افراد نیز با راهنمایی و کمک پزشک معالج و ایجاد تغییرات مختصر در مصرف دارو می توانند روزه بگیرند.
پورآرام، نوشیدن آب و مایعات کافی، عدم قرار گرفتن در معرض نور خورشید و در صورت اجبار استفاده از عینک و کلاه، عدم انجام فعالیت های بدنی و ورزش در معرض نور خورشید، ترک سیگار یا به حداقل رساندن مصرف آن و کم کردن مصرف قهوه و چای پر رنگ را از جمله راه های کاهش سردرد در ماه مبارک رمضان عنوان کرد.
وی یادآور شد: گاهی مصرف یک قرص مسکن در وعده سحری می تواند کمک کننده باشد.

منبع:ایرنا

یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۲ - ۲۳:۲۵
کد خبر : 40918
بازدیدها: 336

پاسخی بگذارید »