شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

رمان‌های منتشر نشده فهیمه رحیمی در راه کتابفروشی‌ها

danesheroz7 تیر ۸, ۱۳۹۲ ۰
رمان‌های منتشر نشده فهیمه رحیمی در راه کتابفروشی‌ها

دانش روز:فرزند زنده‌یاد فهیمه رحیمی از انتشار سه رمان منتشر نشده از مادرش تا نمایشگاه سال آینده توسط انتشارات آوای چکامه خبر داد

به گزارش دانش روز، بابک شیرازی، فرزند زنده‌یاد فهیمه رحیمی از چاپ آخرین رمان‌های این نویسنده خبر داد و گفت: تعدادی از دست‌نوشته‌های مادرم که داستان‌های خامی هستند، از ایشان باقی مانده است که باید تدوین و بازبینی شود. در حال حاضر این مسئولیت برعهده خواهرم است که در شرایط مساعدی نیست، اما قرار است بعد از اتمام مراسم چهلم بازبینی این آثار شروع شود.

وی با بیان اینکه تمام تلاش خود را می‌کنیم تا این آثار را به نمایشگاه کتاب برسانیم، ادامه داد: در حال حاضر سه یا چهار عنوان اثر داستانی از مادرم در دست است که به همان سیاق و شیوه گذشته نوشته شده‌اند. برخی از این داستان‌ها به زمان گذشته مربوط می‌شود که ناتمام مانده و یا نیازمند بازبینی مجدد است. شیوه نوشتن مادرم به گونه‌ای نبود که اثری را تمام کنند و بعد بروند سراغ کار دیگر، معمولاً چند کار را با هم به پیش می‌بردند و یا اثری را ناتمام می‌گذاشتند و به سراغ کار دیگری می‌رفتند. به همین خاطر چند اثر از ایشان باقی مانده است که منتشر نشده‌اند.

شیرازی افزود: تعدادی از این آثار یادگار مادرم از سال‌های گذشته هستند که امکان دارد به چاپ نرسد، اما به نظر می‌رسد که سه رمان از ایشان بازبینی و توسط انتشارات آوای چکامه به چاپ برسد.

فهیمه رحیمی نویسنده معروف داستان‌های عامه‌پسند بود که برخی از کارشناسان او را «دانیل استیل» ایرانی‌ها می‌دانستند. زمانی کتاب‌های او جزء پرفروش‌ترین آثاری بود که به چاپ می‌رسید. از جمله آثار او می‌توان به «بازگشت به خوشبختی»، «ابلیس کوچک»، «اتوبوس»، «آریانا» و «اشک و ستاره» اشاره کرد. رحیمی در سه سال گذشته از بیماری سرطان معده رنج می‌برد که در نهایت روز ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ در بیمارستان مهر تهران درگذشت.

 

 

افکار نیوز

شنبه ۸ تیر ۱۳۹۲ - ۲۱:۱۸
کد خبر : 33363
بازدیدها: 260

پاسخی بگذارید »