چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

از 24 تا 27 بهمن برگزار می‌شود؛

رقابت ۱۵۴ هزار داوطلب در المپیاد علمی دانش‌آموزی

danesheroz بهمن ۵, ۱۳۹۱ ۰

معاون مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان از برگزاری المپیاد علمی دانش آموزی از ۲۴ تا ۲۷ بهمن با رقابت ۱۵۳ هزار و ۷۰۰ داوطلب در ۱۴۰۰ حوزه امتحانی همزمان در کشور خبر داد

حسن ساعی دهقان افزود: این المپیادها در۷ رشته ادبی،فیزیک،ریاضی، شیمی ، رایانه ، زیست شناسی و نجوم و اخترفیزیک با رقابت دانش آموزان متوسطه برپامی شود که در رشته های شیمی ، ادبیات و زیست ، دختران و در رایانه ، نجوم و ریاضی ، پسران علاقه بیشتر نشان داده اند.

وی گفت : در مجموع بطور متوسطه بیش از ۴۰ درصد ثبت نام کنندگان شرکت در این آزمون را دختران و بقیه را پسران تشکیل می دهند.

ساعی دهقان افزود: کارت ورود به جلسه آزمون یک هفته قبل از برگزاری آن منتشر می شود و داوطلبان می توانند یا بطور فردی از طریق شبکه اینترانتی www.sanaad.medu.IR برای تهیه آن اقدام یا آن را از مدیران مدارس دریافت کنند.

وی گفت : روی کارت ورود به جلسه ، اطلاعات مربوط به زمان دقیق برگزاری آزمون و حوزه امتحانی هر داوطلب و نیز تذکرات لازم درج می شود.

ساعی دهقان افزود: نتایج نخستین مرحله از المپیاد علمی دانش آموزی کشور۲۰ اسفند منتشر و مرحله بعدی آن از میان پذیرفته شدگان مرحله نخست حداکثر تا پایان نیمه نخست اردیبهشت ۹۲ برگزار می شود.

المپیاد علمی دانش آموزی کشور پارسال با رقابت ۱۲۹ هزار داوطلب برگزار شد که امسال شمار ثبت نام کنندگان این المپیاد ۱۷ و نیم درصد افزایش یافته است.

پنجشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۳:۱۱
کد خبر : 4983
بازدیدها: 325

پاسخی بگذارید »