دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

رفع مغایرت‌های طرح بیمه بیکاری/ منتظر پاسخ شورای نگهبان هستیم

danesheroz آذر ۱۸, ۱۳۹۱ ۰

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به وصول اصلاح قانون کار گفت:‌ مغایرت‌های طرح بیمه بیکاری با قانون اساسی رفع شده و منتظر پاسخ شورای نگهبان هستیم. امیر حسین قاضی زاده  ، با اشاره به اینکه لایحه اصلاح قانون کار به تازگی توسط هیئت رئیسه مجلس اعلام وصول شده اظهار داشت: با توجه به اهمیت این قانون [&hellip

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به وصول اصلاح قانون کار گفت:‌ مغایرت‌های طرح بیمه بیکاری با قانون اساسی رفع شده و منتظر پاسخ شورای نگهبان هستیم.

خبرگزاری فارس: رفع مغایرت‌های طرح بیمه بیکاری/ منتظر پاسخ شورای نگهبان هستیم

امیر حسین قاضی زاده  ، با اشاره به اینکه لایحه اصلاح قانون کار به تازگی توسط هیئت رئیسه مجلس اعلام وصول شده اظهار داشت: با توجه به اهمیت این قانون کمیسیون اجتماعی مجلس از همه ذی نفعان و گروه‌ها در کارگروه مربوطه دعوت خواهد کرد تا نظرات خود را در این خصوص مطرح کرده و در نهایت منجر به قانون شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به طرح بیمه بیکاری و حمایت از بیکاران متقاضی کار، نیز گفت: این طرح برای چندین بار است که مورد بررسی و بازبینی قرار گرفته اما باز هم با اشکال شورای نگهبان روبرو شده که نمایندگان مجلس رفت و برگشت این طرح را به صلاح نمی‌دانند.

وی ادامه داد: رئیس مجلس در این خصوص نامه‌ای به شورای نگهبان ارائه کرده تا دلایل کارشناسی، شفاف ذکر شود و قاعدتاً این طرح نباید مشکلی با قانون اساسی داشته باشد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس نهم با بیان اینکه منتظر پاسخ شورای نگهبان در این زمینه هستیم، گفت:‌ این نامه همزمان با آخرین اظهار نظر شورای نگهبان در خصوص این طرح بوده است.

قاضی زاده افزود: این طرح هرگونه اصلاح می‌شود و حتی با کارشناسان این شورا در میان گذاشته می‌شود باز هم از آن ایراد می‌گیرند و باید دلایل کارشناسی آن شفاف مشخص شود.

نماینده مجلس نهم با اشاره به اینکه یکی از دلایل مهم مخالفت با این طرح، بار مالی آن است، تصریح کرد: موضوع برای مجلس و کمیسیون اجتماعی دقیق روشن نیست و منتظر جواب شورای نگهبان هستیم تا این طرح در نهایت یا مسکوت بماند و یا اینکه مشکلات آن حل شده و در دستور کار قرار گیرد.

 

شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۱ - ۰۹:۵۶
کد خبر : 563
بازدیدها: 268

پاسخی بگذارید »