دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

رفتار معلم اثرگذارترین مولفه در شکل گیری رفتار دانش آموزان

danesheroz1 آبان ۱۵, ۱۳۹۲ ۰
رفتار معلم اثرگذارترین مولفه در شکل گیری رفتار دانش آموزان

دانش روز: وزیر آموزش و پرورش، بر نحوه کیفیت رفتار معلم و اثر گذاری آن بر دانش آموزان تاکید کرد.

به گزارش دانش روز، دکتر علی اصغر فانی روز گذشته در نشست مشترک با رئیس سازمان پدافند غیر عامل، با اشاره به اینکه جایگزین شدن نظام آموزشی مجازی به جای نظام سنتی یک پارادایم است، گفت: مدرسه بدون کتاب و بدون دیوار در  سه تا چهار دهه گذشته نیز مطرح شد ، اما معلم و رفتار او بیشترین تاثیر را بر رفتار دانش آموزان دارد .

 وی ، با تاکید بر اینکه دانش آموزان را باید به سمت کنترل درونی  هدایت کرد، افزود: براساس تجربه ،هر قدر عوامل کنترل بیرونی در جامعه افزایش یافته است، خروجی کار ناموفق بوده است .

 دکتر فانی  یادآور شد: مهم این است که دانش آموزان را بگونه ای تربیت کنیم که همه چیز در اختیار آن ها باشد ،اما به کنترل درونی برسند که این کار  بسیار سختی است.

 وزیر آموزش و پرورش به کارهای شکلی انجام شده در حوزه پرورشی از ابتدای انقلاب تا کنون اشاره و اظهار کرد: معاونت پرورشی باید  بر رفتارهای درونی و بیرونی دانش آموزان کار کند که این کار هم با بخشنامه  به پیش نمی رود.

 وی در پایان با تاکید بر اینکه کلید کارهای آموزشی و پرورشی در دست معلم است، تصریح کرد: باید کاری کنیم که دانش آموزان در ابتدا از خود محافظت و سپس به دیگران کمک کنند .

چهارشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۲ - ۱۲:۱۷
کد خبر : 72316
بازدیدها: 286

پاسخی بگذارید »