جمعه ۱۱ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

رفتارهای یک‌ بام و دو هوای آموزش و پرورش در خصوص اخذ اجباری وجه

danesheroz1 دی ۲۹, ۱۳۹۲ ۰
رفتارهای یک‌ بام و دو هوای آموزش و پرورش در خصوص اخذ اجباری وجه

دانش روز: عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: نمایندگان مجلس از وزارت آموزش و پرورش گلایه دارند که چرا رفتارهای یک بام و دو هوا را در خصوص اخذ اجباری وجه از خانواده‌ها در پیش گرفته است

 به گزارش دانش روز، عباس مقتدایی، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در خصوص اخذ اجباری وجه در مدارس اظهار داشت: نمایندگان مجلس در این خصوص همچنان از وزارت آموزش و پرورش گلایه دارند که چرا رفتارهای یک بام و دو هوا را در پیش گرفته است.

وی افزود: وزارت آموزش و پروش از یکسو به مدیران مدارس اعلام می‌کند که بر اساس بخشنامه از اولیا و دانش‌آموزان پول نگیرید و از طرف دیگر منابع لازم را برای برطرف کردن مسائل و مشکلات مدارس در اختیار مدیران قرار نمی‌دهد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: معتقدم در این خصوص دولت باید پاسخگوی ملت باشد، به دلیل اینکه بر اساس قانون اساسی، آموزش رایگان است.

وی ادامه داد: اکنون وزارت آموزش و پرورش در بخش عملکرد خود در زمینه تعلیم و آموزش اقشار مختلف جامعه دچار سردرگمی و رفتارهای چند جانبه شده است.

مقتدایی تصریح کرد: انتظار ما از دولت تدبیر و امید این است در صورت وجود هر گونه مشکلی در این زمینه، شفاف و صادقانه این مشکلات را با مردم و نمایندگان مجلس در میان بگذارد.

وی اضافه کرد: نمایندگان مجلس نیز آمادگی دارند تا با دولت برای تأمین منابع وزارت آموزش و پرورش همکاری لازم را داشته باشند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس عنوان کرد: نباید در خصوص اخذ اجباری وجه در مدارس، مردم و دانش‌آموزان را تحت فشار قرار داد و اکنون اعتماد عمومی در این زمینه دچار خدشه شده است.

وی افزود: اندیشیدن تدبیر به عهده دولت است و نمایندگان مجلس نیز با نظر مساعد، پیشنهادهای دولت را بررسی می‌کنند.

مقتدایی خاطر نشان کرد: اکنون نمایندگان مجلس برای جلوگیری از اخذ اجباری وجه در مدارس و فشار بر خانواده‌ها در حال رایزنی با دولت هستند تا در بودجه سال آینده، ردیف سرانه مستقلی برای سرانه مدارس در نظر گرفته شود.

وی ادامه داد: با ایجاد ردیف سرانه مستقل، می‌توان بودجه و سهمیه مالی هر مدرسه را مشخص کرده و در اختیار مدیران مدارس قرار داد که این مسئله نیاز به همکاری جدی دولت دارد.

منبع: فارس

یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۲ - ۱۶:۱۲
کد خبر : 88542
بازدیدها: 287

پاسخی بگذارید »