شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

گزارش اختصاصی دانش روز از میادین میوه و تره بار

در ماه رمضان از گران فروشی خبری نبود

danesheroz7 مرداد ۷, ۱۳۹۲ ۰
در ماه رمضان از گران فروشی خبری نبود

دانش روز:یکی از ویژگی هایی که شهر کرج را در بین کلانشهر های کشور شاخص میکند وجود بازار روزهای متعدد در نواحی ۱۲ گانه این شهر است بطوری که سازمان میادین میوه و تره بار کرج چندی پیش از فعالیت ۲۰ بازار روز در سطح کلانشهر کرج خبر داده بود

به گزارش دانش روز:

این روزها بعد از سپری شدن ۲۰ روز از ماه رمضان سری به چند بازار روز فعال در سطح کرج زدیم تا با گفتگو با تنی چند از شهروندان  فهیم کرجی میزان رضایت آنان را از کیفیت و قیمت کالا ها در ماه مبارک رمضان بسنجیم.

 

تازگی محصولات نکته مثبت بازار روز شاهین ویلا
اولین بازاری که به آن سر زدیم بازار روز شاهین ویلا واقع در بلوار باغستان روبروی ورزشگاه انقلاب بود. ،غرفه های خشکبار، سبزی، سبزی پاک کرده، مرغ و تخم مرغ، مواد غذایی، لبنیات، شوینده و بهداشتی، و میوه گوشت منجمد، عطاری و غرفه پروتئینی غرفه هایی بودند که در این بازار روز مشغول فعالیت و ارائه خدمات به اهالی منطقه ۶ کرج بودند.
سمیه ۲۹ ساله ،ساکن بلوار انقلاب اولین شهروندی بود که حاضر به گفتگو با دانش روز شد: از ارائه خدمات در این مکان رضایت کامل دارم. ازدیاد جمعیت در این ناحیه باعث شده است که محصولات زود به فروش برسند به همین دلیل مواد غذایی ارائه شده در این بازار همواره از تازگی قابل توجهی برخوردار است. همچنین این اقلام اغلب به نرخ اعلام شده از سوی اتحادیه به فروش میرسند. هرچند همیشه گران فروشانی هم هستند که مشتریان شناخته شده ی این بازار کمتر به سراغ خرید از این غرفه های میروند.
احسان ۴۵ ساله که به همراه دختر کوچک خود در حال خرید از غرفه برنج و حبوبات بود در گفتگو با خبر نگار دانش روز گفت: من حدود ۵ سال است که در این منظقه ساکن هستم و معمولا خرید کلی منزل را از این بازار روز انجام میدهم و ارائه خدمات این بازار روز در ماه مبارک رمضان بسیار عالی و با نظم خاصی انجام میشود. نکته ای که احسان ۴۵ ساله چندین بار یادآور شد قیمت مناسب محصولات و کیفیت عالی آن بود که موجب میشود که اکثر اهالی این منطقه با رضایت کامل پس از خرید از این مکان خارج شوند.

پروانه ۶۳ ساله اما چندان از کیفیت گوشت و ماهی این بازار در ایام ماه رمضان راضی نبود: من بعد از مصرف گوشت و ماهی که برای ماه رمضان از این مکان خریداری کردم متوجه کمبود کیفیت آن شدم. حتی برای بار دوم که به قصد خرید به اینجا آمدم علت را از صاحب غرفه جویا شدم اما پاسخ مناسبی دریافت نکردم. هرچند تمامی محصولات به کیفیت یکسان نیستند. من هم مانند دیگر شهروندان این ناحیه تقاضا دارم که مسئولین گهگاهی به بررسی عملکرد غرفه داران و میزان کیفیت محصولاتشان بپردازند.

تنوع در کیفیت محصولات مشتریان را راضی نگه میدارد

پس از آن به بازار روز لاله که در بلوار دانش آموز، بلوار علامه جعفری، و برای اهالی منطقه ۹ ساخته شده است سر زدیم. غرفه های فروش کالا در این بازرار هم مانند بازار روز شاهین ویلا بود. هر چند جمعیت کمتری به نسبت مکان قبلی در حال رفت آمد بودند اما پس از گفتگو با شهروندان منظقه ۹ کرج به تازگی و قیمت مناسب این محصولات هم پی بردیم.
خانم و آقایی مسن که از بازنشستگان آموزش و پروش ناحیه ۲ کزج بودند دقایقی وقتشان را در اختیار خبرنگار دانش روز قرار دادند: ما تقریبا هر ۱۵ روز یک بار به این بازار سری میزنیم و کلیه مایحتاج منزلمان را از اینجا تهیه میکنیم. میوه، تره بار و محصولات بهداشتی، مواد پروتئینی این بازار بسیار متنوع و با کیفیت عالی در اختیار شهروندان قرار میگیرد. قیمت محصولات هم به نسبت کیفیت آنها متفاوت است. میوه های درجه یک این بازار به نسبت گران تر از محصولات درجه ۲ و ۳ است. اما بطور کلی همواره از خرید در این بازار راضی بودیم.

 

 

علیرضا عسگری: در ماه رمضان از گران فروشی خبری نبود

اما در پایان گزارش خبر نگار دانش روز در گفتگویی با علیرضا عسگری مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری کرج سوالاتی را درباره سابقه کار این دو بازار روز، میزان رضایت شهروندان و چگونگی ارائه محصولات در ایام ماه مبارک رمضان مطرح کرده که در ادامه میخوانیم:
عسگری در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت : بازار روز لاله در دی ماه سال ۸۸ به همت شهردار محترم کرج و اعضای شورای شهر افتتاح شد و شروع به کار کرد. این بازار دارای سه طبقه مجزا میباشد که در ۳۰غرفه های متعدد از مواد غذایی و شوینده ها با تنوع مختلف و کیفیت های متفاوت وجود دارد.
وی افزود: بازار روز شاهین ویلا نیز در سال ۱۳۸۲ با مشارکت بخش خصوصی افتتاح شد و تا امروز همواره مورد توجه شهروندان منطقه ۶ کرج قرار داشته است. این مکان دارای ۳۴ غرفه مختلف با محصولاتی تازه و متنوع آماده ارائه خدمت به اهالی منطقه ۶ بوده است.
مدیر عامل سازمان میادین همچنین تصریح کرد : جهت رفاه حال شهروندان در این بازار های میوه و تره‌بار، دستگاه‌های خودپرداز هم نصب شده است.
وی ادامه داد: این بازار ها در ایام ماه مبارک رمضان تا دقایقی مانده به افطار مشغول ارائه خدمات هستند.
این مقام مسوول در پایان اظهار داشت: با بررسی ها و بازرسی های متعدد میتوان به جرات بیان کرد که تمامی بازار روزهای دائمی که در کرج دائر هستند در ایام ماه مبارک رمضان به صورت کامل از نرخ و قوانین اتحادیه پیروی کرده و کمتر مورد ازگران فروشی و کم فروشی گزارش شده است. البته میزان رضایت مندی شهروندان محترم کرجی نیز گواهی بر ادعای درست ماست.

 

به همت مسوولین جلب رضایت کامل شهروندان ممکن است

هرچند شهروندان کرجی این روزها از امکانات موجود و توزیع عادلانه بازار های دائم میوه و تره بار در سطح شهرشان ابراز رضایت میکنند، اما بی شک تمامی این مکان ها به امکانات کافی و عالی مجهز نیستند. امکاناتی نظیر : پله برقی ، آسانسور ، دستگاه های خود پرداز، پارکینگ مجهز و بزرگ و افزایش تعداد غرفه ها . که با افزایش رو به رشد و چشمگیر جمعیت کرج نیازمند تدابیر ویژه تری نیز هست. قطعا به همت شهرداری محترم شهر کرج و با همکاری و همدلی اعضای جدید شورای شهر این امکانات فراهم شده و همچنین با افزایش احداث بازار های دائمی میوه و تره بار رضایت کامل شهروندان کرجی جلب شود.

 

 

 

گزارشگر : پرتو جغتایی

دوشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۷:۰۴
کد خبر : 44055
بازدیدها: 441

پاسخی بگذارید »