پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

رشد ۱۵۰ درصدی دانش‌آموزان مدارس استعدادهای درخشان

danesheroz بهمن ۸, ۱۳۹۱ ۰

رئیس مراکز استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان، از رشد ۱۵۰ درصدی دانش آموزان مدارس استعداد‌های درخشان خبر داد

به نقل از  ایسنا، مهری سویزی در جلسه مشترک شورای معاونین و مدیران کل آموزش و پرورش استان‌ها افزود: با توجه به وجود استعدادهای بالنده و نخبگان در مناطق مختلف کشور به ویژه نواحی کمتر برخوردار، زمینه‌ای فراهم شد تا تعداد دانش آموزان مدارس استعدادهای درخشان از ۶۰ هزار نفر در مهر ۸۸ به ۱۵۰ هزار نفر در مهر ماه ۹۲ افزایش یابد.
رئیس مراکز استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان، اضافه کرد: با اتخاذ این سیاست بستر مناسبی برای شناسایی و جذب و پرورش نخبگان و تحقق عدالت محوری در اقصی نقاط کشور فراهم می‌شود.
به گفته رئیس مراکز استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان، تعداد واحدهای سمپاد پس از تحول بنیادین قریب ٢ برابر رشد داشته است و از ۳٣۵ مدرسه به ۶۵٠ مدرسه رسیده است.
سویزی افزود: با توجه به سیاست‌های کلان وزارت آموزش و پرورش، مبنی بر توسعه عدالت آموزشی به ویژه در مناطق کمتر برخوردار و لزوم فراهم کردن بستر مناسب رشد استعدادها و توانمندی‌های دانش آموزان آن مناطق تعداد واحدهای سمپاد قبل از تحول بنیادین(مهر ۸۸) ۳۳۵ واحد در سراسر کشور بوده است و پس از تحول بنیادین به ۶۵۰ واحد افزایش یافته است که رشد قریب ۲ برابر را نشان می‌دهد که گامی موثر در راستای ارتقاء عدالت آموزشی و جذب نخبگان است.
رئیس مراکز استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان همچنین از رشد ١٠٠ درصدی مراکز استعدادهای درخشان در مناطق مختلف در سه سال اخیر خبر داد.
سویزی با اشاره به لزوم توسعه عدالت آموزشی در راستای سند تحول بنیادین و برنامه پنجم توسعه و عنایت ویژه به مناطق کمتر برخوردار اظهار کرد: قبل از تصویب سند تحول بنیادین (مهر ۸۸) تعداد مناطق دارای مرکز سمپاد ۹۲ منطقه بوده است که پس از اجرایی شدن تحول بنیادین به ۱۹۹ منطقه افزایش یافته است که رشد معادل بیش از ۱۰۰ درصد را نشان می دهد.
رئیس مراکز استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان اضافه کرد: ۱۰۷ شهر و منطقه که مرکز سمپاد نداشته‌اند به مراکز استعدادهای درخشان مجهز شده اند.

یکشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۸:۴۷
کد خبر : 5180
بازدیدها: 230

پاسخی بگذارید »