چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

رشد قارچ‌گونه خشونت‌ بین نوجوانان / گزارش

danesheroz1 تیر ۱۵, ۱۳۹۲ ۰
رشد قارچ‌گونه خشونت‌ بین نوجوانان / گزارش

دانش روز: گسترش آمار جرایم خشن و آسیب‌های پیامد آن همه و همه آژیرهای هشدار را برای نهادهای پیشگیری و فرهنگی به صدا درآورده است.

 

 

به گزارش دانش روز، از تاکستان استان قزوین نزاع‌ و درگیری‌های محله‌ای به همراه افزایش خشونت‌ها و آسیب‌گرایی‌ها در سطوح فامیلی و خانوادگی طی یک دهه اخیر هشدار‌ و آژیر‌های خطر را در یک سراشیبی تند و بسیار نگران‌کننده به سمت دست‌اندرکاران و متولیان امر پیشگیری در بخش‌های مختلف اعم از قضایی، انتظامی و حتی نهاد‌های فرهنگی و اجتماعی معطوف کرده است.

تعدد جرایم سازمان‌یافته غربی، نفوذ بی‌بند‌ و باری‌های اخلاقی و ضد‌فرهنگی در درون نهاد خانواده، گسترش خشونت‌های اجتماعی همه و همه از غفلت و بی‌توجهی معدود کسانی است که دست‌اندرکار هدایت و توان‌بخش معنوی به یک جامعه هستند.

رواج اندیشه‌های خرافه‌پرستی بین جوانان، فاصله‌گیری و ایجاد تفرق بین دین و جوانان، تخریب چهره‌های مذهبی و سالم جامعه از رایج‌ترین راه‌های نفوذ دشمن توسط ماهواره‌ها و سایر ابزار تهاجمی است.

اهمیت و چرایی مسئله قضاوت در هنگام نگاه به رشد تأسف‌برانگیز خشونت‌ها و بداخلاقی‌های حاکم بر بخش‌های جامعه مشخص می‌کند که یک نهاد قضاوت و عدالت چگونه توان دارد تا برابر شکست هنجار‌ها و برهم‌زنندگان نظم و ثبات یک شهر و جامعه ایستادگی و مخلان امنیت در سطوح مختلف را با ابزار قانون رام و مهار کند.

رسول اصانلو در همین خصوص در تاکستان با اشاره به عملکرد کیفی دادگستری‌ها افزود: نهاد دادگستری با الگوگیری از منویات مقام معظم رهبری و سیاست‌های اعلامی از سوی قوه قضائیه در مسیر قانون و عدالت حرکت کرده و قانونمندی، قانونمداری، خدامحوری و عدالت‌گستری را نصب‌العین برنامه‌های خود قرار داده است.

رئیس دادگستری شهرستان تاکستان افزود: همت و سعی مجموعه کارکنان دادگستری در تمام دوران خدمت حفظ  استقلال و اقتدار دستگاه قضایی بوده است.

اصانلو، استقلال دستگاه قضایی را موجب تضمین حقوق مردمی و اجرای عدالت دانست و تصریح کرد: نهاد دادگستری همیشه این موضوع را اعلام کرده که با تمام دستگاه‌های اجرایی برای خدمت رسانی به مردم و روان‌سازی امور تعامل داشته و همکاری می‌کند.

رئیس دادگستری شهرستان تاکستان به تشریح فضای سیاسی موجود در شهرستان تاکستان پرداخت و افزود: با توجه به شرایط سیاسی شهرستان تاکستان در حال حاضر دغدغه و پیگیری کارکنان دستگاه قضایی تاکستان این است که بتوان با یک قضاوت عادلانه در چارچوب قانون و مقررات جاری کشور اعتماد عموم را نسبت به دستگاه قضایی جلب کرده و رضایت‌مندی شهروندان را افزایش داد.

اصانلو با اشاره به اینکه برخورد قانونی دستگاه قضایی با مجرمان باید سرآمد تمام سیاست‌ها باشد، افزود: رسیدگی به حقوق شهروندان از وظایف خطیر دادگستری است.

وی انجام دادرسی‌های مهم و بی‌طرفانه توسط قضات را جزو دغدغه‌های مقام معظم رهبری و مسئولان عالی رتبه قوه قضائیه دانست و تصریح کرد: میانگین زمان رسیدگی به پرونده‌های دادگستری شهرستان تاکستان در شعب حقوقی و کیفری به کم‌تر از سه ماه کاهش پیدا کرده است و گاهی مواقع بررسی پرونده‌ها به یک هفته نیز رسیده است.

رئیس دادگستری شهرستان تاکستان افزود: در حوزه کاهش اطاله بازرسی پرونده‌ها در استان قزوین، شهرستان تاکستان دارای رتبه نخست است و این در حالی است که در سال ۱۳۹۱ شعب دادگاه‌ تاکستان تنها ۲۰ درصد و شعب دادسرا نیز ۲۵ درصد موجودی داشته است.

منبع:فارس

شنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۲ - ۰۰:۳۵
کد خبر : 34951
بازدیدها: 246

پاسخی بگذارید »