جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

رشته تخصصی پزشک خانواده تصویب شد

danesheroz1 تیر ۱۶, ۱۳۹۲ ۰
رشته تخصصی پزشک خانواده تصویب شد

دانش روز: هفتاد و هشتمین نشست شورای آموزش پزشکی تخصصی با حضور وزیر بهداشت موضوع بررسی و تصویب چگونگی ارائه رشته تخصصی پزشک خانواده را مورد بحث و بررسی قرار داد و ضمن تصویب ایجاد این رشته تخصصی، چگونگی ارائه آن در دانشگاه های علوم پزشکی کشور مورد بحث و بررسی اعضا قرار گرفت

 

به گزارش دانش روز، هفتاد و هشتمین نشست شورای آموزش پزشکی تخصصی در تالار امام علی(ع) دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد. اجرای رشته تخصصی پزشک خانواده در دانشگاه های علوم پزشکی کشور به کمیته ای مرکب از ۵ رئیس دانشگاه علوم پزشکی تیپ ۱ و سه دانشگاه تیپ ۲ سپرده شد.

ماحصل مصوبات این کمیته که در آن دو نماینده وزیر بهداشت و معاونان آموزشی، درمان و بهداشت حضور دارند به عنوان مصوبه شواری آموزش پزشکی تخصصی کشور قانونی قلمداد شده و اجرای آن الزام آور خواهد بود. این کمیته در خصوص تعیین تکلیف دوره های mph پزشک خانواده و چگونگی تهیه کریکولوم تخصص پزشک خانواده تصمیم می گیرد.

در همین زمینه وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: با مصوبه امروز شورای آموزش پزشکی تخصصی، طب عمومی در کشور احیا شد.

دکتر طریقت منفرد در حاشیه هفتاد و هشتمین نشست شورای آموزش پزشکی تخصصی در جمع خبرنگاران افزود: در این مصوبه مواردی نظیر آموزش مجازی و حضوری پزشکان خانواده برای گذراندن دوره تخصص این رشته لحاظ خواهد شد و این امر موجب احیای طب عمومی در کشور می شود.

وی افزود: پزشکی عمومی بدنه طبابت در کشور است و مهم ترین قسمت این بخش را تشکیل می دهد که این مصوبه جایگاه علمی و اجتماعی طب عمومی در قالب برنامه پزشک خانواده را احیا می کند.

منبع:مهر

یکشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۲ - ۲۱:۳۷
کد خبر : 35568
بازدیدها: 239

پاسخی بگذارید »