پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

رسول خادم هم به صف معترضان پیوست

danesheroz بهمن ۱۸, ۱۳۹۱ ۰

پس از جایگزینی جام ساساری ایتالیا به جای جام تختی به عنوان مرحله دوم رقابتهای جایزه بزرگ فیلا، رسول خادم هم به صف معترضان پیوست و خواستار پیگیری جدی فدراسیون کشتی شد

در پی این تصمیم عجیب فیلا که منجر به حذف نام جام تختی به عنوان مرحله دوم رقابتهای جایزه بزرگ فیلا شد، رسول خادم مدیر فنی تیم های ملی خواستار پیگیری فوری فدراسیون کشتی و جلوگیری از تثبیت رسمی این تغییر شد.

داستان از آنجا آغاز شد که به محض انتشار تقویم سال ۲۰۱۳ میلادی از سوی فدراسیون جهانی کشتی (فیلا) نام تورنمنت “جام تختی” به عنوان مسابقه بین المللی جام جایزه بزرگ (دومین جایزه بزرگ) درج نشده و در عوض “جام ساساری ایتالیا” از سوی فیلا جایگزین جام تختی شده بود.

ضمن اینکه خروج جام بین‌المللی تختی از جمع تورنمنت‌های جایزه بزرگ فیلا و جایگزینی کشوری نه چندان مطرح کشتی دنیا به جای این تورنمنت وطنی، بار دیگر ناتوانی دیپلماتیک و امور بین الملل فدراسیون کشتی را اثبات کرد.

در همین راستا اخبار ضد و نقیضی منتشر شد که در نهایت پای نفوذ نایب رئیس ایتالیایی فیلا را به این ماجرا باز کرد. به هر حال پس از واکنش برخی رسانه ها و اهالی کشتی به این موضوع، رسول خادم هم به جمع معترضان پیوست و خواستار پیگیری مسئولان فدراسیون و جلوگیری از تثبیت این تغییر شد.

خادم در حالی بر اصلاح تقویم فیلا به منظور حفظ جایگاه جام جهان پهلوان تختی به عنوان مهم ترین تورنمنت بین المللی در رده سنی بزرگسالان کشتی آزاد در ایران تاکید کرده که گفته می شود فدراسیون کشتی نیز در این زمینه در حال مکاتبه با فدراسیون جهانی است.

این ناکامی بزرگ دیپلماتیک برای فدراسیون کشتی ایران در حالی بوقوع پیوست که رقابتهای جام جهانی کشتی آزاد و فرنگی ۲۰۱۳ نیز باید طی روزهای اول تا چهارم اسفندماه در تهران برگزار شود و روسای فیلا هم به عنوان میهمانان به کشورمان سفر کنند.

چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۱ - ۰۷:۵۵
کد خبر : 6031
بازدیدها: 229

پاسخی بگذارید »