یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

دردل های یک فرمانده/

رزمندگان واقعی در حاشیه قرار گرفته اند/پرهیز از اغراق در بیان واقعیت های حماسه ۸ سال دفاع مقدس

danesheroz فروردین ۲۵, ۱۳۹۲ ۰

یک فرمانده دوران دفاع مقدس با انتقاد از عدم استفاده از همسنگران واقعی شهدا برای بیان حقایق هشت سال دفاع مقدس گفت: رزمندگان و ایثارگران واقعی در حاشیه قرار گرفته اند

سردار حسن(ناصر) بیات شامگاه شنبه در آئین وادع با دوتن از شهدای گمنام هشت سال دفاع مقدس در محل مسجد مهدیه دانشگاه آزاد واحد زنجان افزود: متاسفانه برخی مواقع کسانی که در دوران دفاع مقدس در متن بوده اند به حاشیه رفته اند و کسانی که در حاشیه بودند وارد متن شده اند.

سردار بیات با بیان اینکه بیان واقعیت های هشت سال دفاع مقدس و دور از اغراق موجب بسط و گسترش بهتر ارزشهای دفاع مقدس در جامعه می شود افزود: متاسفانه برخی مواقع حاشیه وارد متن می شود و متن و اصل واقعیت های ۸ سال دفاع مقدس به حاشیه رانده می شود.

وی،با بیان اینکه شهدا در زمان خود با رشادت ها و ایثارگریها توانستند نظام اسلامی را از تهدیدات متفاوت محصون نگه دارند ادامه داد: شهدا در مقطع فعلی با روح مقدس خود مجالس انس با شهدا را ترتیب می دهند تا ما بتوانیم از حال و هوای دنیای خود فاصله بگیریم.

سردار بیات، با بیان اینکه همه  وامدار شهدا هستیم و لحظه به لحظه باید از شهدا تشکر بکنیم افزود: وجود یاد و نام شهدا در محافل می تواند در اوج عرفانی افراد کمک کند.

همرزم شهید یوسف قربانی با انتقاد از بیان برخی مطالب غیرواقع و زیاده گویی در خصوص شخصیت این شهید گفت: ما حق نداریم در مورد یک شهید اغراق کنیم و در مورد یک شهید کم گویی کنیم.

سردار بیات، افزود: شهید یوسف قربانی آدم بزرگی بود ولی بعضی مواقع یک مقدار از آن چیزی که است زیادتر می گویم و این امر شاید روح آن شهید را آزرده بکند.

وی با بیان اینکه شهید یوسف قربانی از همرزمان خود بالاتر بود و روح لطیفی داشت افزود: شهید قربانی چون در زندگی کسی نداشت نامه های خود را می نوشت و به اروند رود می انداخت و همانند همه شهدا انسان ارزنده ای بود و دارای روحیات عرفانی بالایی بود.

این فرمانده زنجان  دوران هشت سال دفاع مقدس با ابراز تاسف از فراموش شدن یاد و نام برخی شهدا گفت: شهدای ارزنده ای بودند که در کوچه و پس کوچه های ذهن ما فراموش دهند.

سردار بیات بیان اینکه شهرستان زنجان، با تاکید براینکه باید واقعیت های ۸ سال دفاع مقدس باید بیان شود افزود: انسانهای از شهرستان زنجان در هشت سال دفاع مقدس حضور داشتند که در کوتاه ترین زمان ممکن دوره آموزش غواصی دیدند و شهر زنجان را به عنوان دیار غواصان دریادل مطرح کنند.

وی، با بیان اینکه مطالب زیادی برای بیان واقعیت های ۸ سال دفاع مقدس وجود دارد افزود: مطالب زیادی از هشت سال دفاع مقدس برای اینکه بتوانیم تاثیر مثبت بر روی نسل جوان بگذاریم داریم که متاسفانه برخی مواقع واقعیت ها ۸ سال دفاع مقدس گفته نمی شود و برخی مواقع آن چیز که نباید گفته شود بیان می شود.

استاد دانشگاه امام حسین(ع) با تاکید بر اینکه شهدای ایران ۸ سال دفاع مقدس آنقدر بزرگ هستند که نیازی به بزرگنمایی زیاد ندارند افزود: تنها بیان حقایق کافی است.

سردار بیات گفت:  در کنار شهید قربانی شهدای بزرگ و عالیقدری همانند یعقوبعلی محمدی، شهید حمید احدی، شهید محمد اشتری، شهید رستمخانی را داریم که از اول تا آخر جنگ در صحنه دفاع از کشور و نظام بودند و در  پایان جنگ به شهادت رسیدند.

وی ادامه داد: برخی از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس بعد از جنگ نیز بودند و متاسفانه به آنها بی توجهی شد و بر اثر صدمات روحی و روانی ناشی از جنگ و گازهای شیمیایی به شهادت رسیدند.

سردار بیات با بیان اینکه کسانی که در مسیر قرار می گیریند انسان های بزرگی هستند افزود: قطعا ۲ شهید حاضر در مراسم انسان های بزرگ و عالیقدری هستند و به ما توجه بکنند و کمی دل ما نرم شود و ماهم بتوانیم عاشورایی شویم.

این فرمانده دوران دفاع مقدی با یادآوری اینکه  ۸ عملیات دوران دفاع مقدس با رمز “یا زهرا(س)” انجام شد افزود: عملیات های بزرگی همچون فتح المبین، والفجر۸، بدر و کربلای ۵ با نامی نامی حضرت زهرا(س) محقق شد.

یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۲ - ۰۷:۲۲
کد خبر : 11684
بازدیدها: 269

پاسخی بگذارید »