پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

رزمایش شبیه سازی شده عملیات بازی دراز در ساوجبلاغ+تصاویر

danesheroz مهر ۲, ۱۳۹۲ ۰
رزمایش شبیه سازی شده عملیات بازی دراز در ساوجبلاغ+تصاویر

دانش روز : در دومین روز ازهفته دفاع مقدس رزمایش شبیه سازی شده عملیات بازی دراز در ساوجبلاغ به اجرا در آمد و مورد استقبال عموم قرار گرفت

به گزارش دانش روز ،  این رزمایش در منطقه آزاد ساوجبلاغ با حضور فرماندهان سپاه استان البرز و نواحی ، جمعی از مسئولین شهری ، مردم و بسیجیان ساوجبلاغ برگزار و جزئیات این عملیات توسط نیروها بازسازی شد.

فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز پیش از برگزاری این رزمایش در جمع حاضران طی سخنانی  گفت : هدف از برگزاری چنین برنامه هایی برای این است که سختی ها و ایستادگی های آن دوران ویژه مرور شود ومردم بدانند که فرزندان شجاعشان در چه مقاطعی و در چه شرایطی چگونه عمل کردند.
سردار بهرام حسینی مطلق افزود : بازی دراز یکی از بخشهای عرصه دفاع مقدس است که از حساسیت و موقعیت خاصی برخوردار و شاهد فداکاری و شهادت بسیاری از فرماندهان و رزمندگان لایق جبهه بود.
وی ادامه داد : این عملیات غرور آفرین درحالی صورت گرفت که رژیم بعثی با هجوم همه جانبه به سمت کشور و اشغال ارتفاعات مهم و حساس بازی دراز بر شهرستان‌های قصرشیرین، گیلان‌غرب و سرپل‌ذهاب تسلط یافته و تمام تحرکات این مناطق را زیرنظر داشت و بیش از سه ماه طرح و نقشه دلاوران سپاه اسلام در قرارگاه مقدم غرب و جان برکفان ارتش جمهوری اسلامی برای عملیات بازی دراز، از اول اردیبهشت‌ماه به مدت هشت روز در قالب نیمه گسترده برگزار شد.
فرمانده سپاه استان با بیان اینکه در عملیات حماسه ساز بازی دراز  یک هزار و ۵۰۰ نفر از لشکر دشمن کشته و زخمی شد و ۷۰۰ نفر از آنان به اسارت رزمندگان اسلام درآمدند گفت : در این عملیات دلاوری های شهدایی همچون محسن وزوایی ، دیگر شهدا به ویژه شهدای لشکر ۱۰ سید الشهدا (ع) و شهید شیرودی هرگز از یادها فراموش نخواهد شد.
حسینی مطلق افزود : در پایان این عملیات در روز هشتم اردیبهشت ۱۳۶۰ خلبان تیز پرواز هوانیروز کرمانشاه، شهید علی ‌اکبر شیرودی همراه بود و اثبات این جمله معروف که مردان بزرگ با شهادت خود زودتر به معبود می‌رسند و چه خوش گفت  شهید دکتر بهشتی برای بسیجیان و عاشقان اینکه عرفان واقعی، خانقاهش در بازی دراز است.
وی در پایان سخنان خود اظهار داشت : در دوران دفاع مقدس دستانی خالی داشتیم ولی امروز با وجود توانمندی های نظامی و علمی احدی جرأت چب نگریستن به نظام وکشور ما را ندارد و تمام این پیشرفتها و توانمندی ها به پشتوانه همان ابتکارات و ایثارهای دفاع مقدس ایجاد شده است.
سه شنبه ۲ مهر ۱۳۹۲ - ۲۰:۴۴
کد خبر : 62290
بازدیدها: 375

پاسخی بگذارید »