یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

رد صلاحیت ۴ کاندیدا؟

danesheroz اردیبهشت ۲۶, ۱۳۹۲ ۰

برخی سایت‌های خبری به صورت پراکنده اخباری در مورد بررسی صلاحیت کاندیداها از سوی شورای نگهبان منتشر کردند که البته سخنگوی این شورا تاکید کرده است که هیچ‌یک از این اخبار، رسمی و مورد تایید نیست

به گزارش دانش روز ، از جمله این سایت‌ها “اخبار محرمانه” بود که نوشت: اطلاعات منابعی در ستادهای بعضی از کاندیداها حکایت از این دارد که صلاحیت مشایی، زاکانی، لنکرانی و متکی توسط شورای نگهبان احراز نشده‌ اما صلاحیت هاشمی رفسنجانی، عارف، سعید جلیلی، محسن رضایی، ولایتی، قالیباف و حداد عادل تایید شده است.

سایتی به نام پایگاه جامع انتخابات ایران نیز نوشت: از ما نشنیده بگیرید اما گفته می‌شود از میان تمام کاندیداهای انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری تنها هفت نامزد احراز صلاحیت شده‌اند که این هفت نفر عبارتند از محسن رضایی، غلامعلی حداد عادل، علی اکبر هاشمی رفسنجانی، سعید جلیلی، محمدرضا عارف، علی اکبر ولایتی و محمدباقر قالیباف.

این سایت همچنین نوشته که “در خصوص احراز صلاحیت قالیباف و جلیلی تشکیک صورت گرفته بوده اما در نهایت مورد توافق اعضای شورای نگهبان قرار گرفته است”.

عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان روز گذشته درباره خبرهای غیررسمی منتشرشده درباره احراز صلاحیت‌ها خاطرنشان کرد: این خبرها غیر رسمی است و هیچ‌یک را تایید نمی‌کنیم. هر خبر مربوط به شورای نگهبان و نتایج بررسی صلاحیت‌ها را از طریق رسانه‌های عمومی کشور اعلام می‌کنیم و وزارت کشور نیز از طریق رسانه‌ها اعلام خواهد کرد.
منبع: ایسنا

پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۱:۳۹
کد خبر : 17856
بازدیدها: 179

پاسخی بگذارید »