جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

رد صلاحیت دو تن از کاندیداها

28 danesheroz اردیبهشت ۲۴, ۱۳۹۲ ۰

محسن هاشمی و معصومه ابتکار در انتخابات شورای شهر تهران رد صلاحیت شدند

به گزارش دانش روز ؛ شماری از نامزدهای انتخابات شورای شهر تهران از جمله تعدادی از نامزدهای سرشناس جناح اصلاح طلب رد صلاحیت شده‌اند.

هیات اجرایی نظارت بر انتخابات شورای شهر تهران اسامی دویست و سه تن از نامزدهای رد صلاحیت شده در این انتخابات را اعلام کرده که ازجمله شامل شماری از نامزدهای وابسته به جناح اصلاح طلب و همچنین محسن هاشمی، مدیرعامل سابق متروی تهران و فرزند اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس جمهوری سابق و داوطلب نامزدی انتخابات ریاست جمهوری است.

به گزارش منابع خبری ایران، معصومه ابتکار، عضو دوره قبلی شورای شهر و معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست در دولت محمد خاتمی، فاطمه راکعی، نماینده مجلس ششم، علی ربیعی، عضو خانه کارگر و نماینده محمد خاتمی در ستاد مبارزه با فساد، علیرضا دبیر، ورزشکار، از جمله دیگر نامزدهایی هستند که صلاحیت آنان رد شده است.

از دیگر نامزدهای اصلاح طلب رد صلاحیت شده می توان از مجید نصیر پور، احمد حکیمی پور، الهه راستگو، محمد شاهی عربلو، محمد غریبانی نام برد.

فهرست رد صلاحیت شدگان همچنین شامل عبدالرضا داوری، معاون سابق ایرنا و مشاور وزارت کشور در دوره ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد، و حبیب الله کاسه ساز، کارگران سینماست.

در عین حال، خبرگزاری ایسنا روز دوشنه گزارش کردکه هیات اجرایی، صلاحیت “کاندیدهای شاخص جریان حامی دولت” برای انتخابات شورای شهر تهران را تایید کرده است.

رئیس هیات عالی نظارت بر انتخابات شورای شهر و روستا در استان تهران گفته است که رد صلاحیت شدگان چهار روز فرصت دارند تا نسبت به تصمیم هیات اجرایی به هیات نظارت مستقر در فرمانداری تهران شکایت کنند.

نتیجه رسیدگی به شکایت ها ظرف ده روز اعلام خواهد شد.

هیات‌های اجرایی با استعلام از وزارت اطلاعات، نیروی انتظامی، دادگستری و سازمان ثبت، سوابق داوطلبان نامزدی در انتخابات شوراهای شهر و روستا را بررسی و نسبت به صلاحیت آنان تصمیم گیری می کنند.

در حالیکه با توجه به منابع کسب اطلاعات در مورد نامزدها، ظاهرا منظور هیات های اجرایی جلوگیری از ورود افراد دارای سوابق نامناسب به رقابت های انتخاباتی است، فهرست منتشر شده از رد صلاحیت شدگان هیات اجرایی انتخابات تهران ظاهرا نشان می دهد که گرایش‌های سیاسی دواطلبان احتمالا عاملی در رد صلاحیت آنان بوده است.

برخی منابع گفته اند که کسانی که در واکنش به اعتراضات به نتیجه انتخابات دوره دهم ریاست جمهوری مشخصا علیه معترضان و در حمایت از نتیجه اعلام شده انتخابات موضعگیری نکردند از جمله رد صلاحیت شدگان هستند هر چند هیات های اجرایی در مورد دلیل رد صلاحیت این افراد توضیحی نداده اند.

سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۹:۰۴
کد خبر : 17371
بازدیدها: 197

پاسخی بگذارید »