چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

شپش ها را اینگونه ناک اوت کنید:

ردپای شپش از خانه تا مدرسه

danesheroz1 آبان ۵, ۱۳۹۲ ۰
ردپای شپش از خانه تا مدرسه

دانش روز: با مشاهده موردی از ابتلا به شپش در مدرسه، والدین باید با دقت وضع فرزند خود را مورد بررسی قرار دهند. حتی در صورت مشاهده هر گونه خارش، استفاده از شامپوهای طبی را شروع کنند

به گزارش دانش روز، گرچه شواهد علمی برتاثیر شامپو زدن مکرر موها در کودکان برای پیشگیری از ابتلا به شپش موی سر وجود ندارد، اما متخصصان بر دو بار درهفته شامپو کردن موهای کودکان بویژه دختر بچه‌ها تاکید می‌کنند.

با مشاهده موردی از ابتلا به شپش در مدرسه، والدین باید با دقت وضع فرزند خود را مورد بررسی قرار دهند. حتی در صورت مشاهده هر گونه خارش، استفاده از شامپوهای طبی را شروع کنند. البته این اقدام بهتر است به عنوان پیشگیری از سوی همه اعضای خانواده صورت بگیرد.

با وجود این متخصصان بر رعایت چند نکته مهم برای پیشگیری از بیماری شپش موی سر در دانش‌آموزان تاکید می‌کنند:

– موی سر کودک‌تان را هفته‌ای یکبار بررسی کنید.

– به فرزندتان یاد بدهید تا از اشیای دیگران مثل شانه، تل و مقنعه به هیچ وجه استفاده نکند.

– بهتر است دانش‌آموزان دختر در مدرسه، بویژه در فصل شیوع شپش، مقنعه خود را از سر خارج نکنند.

– پالتو یا بارانی دانش‌آموزان نیز باید ابتدا در نایلون قرار داده شود و سپس در کلاس آویزان شود تا با هم تماس نداشته باشد.

– همچنین در صورت آلوده شدن دانش‌آموز با شپش، لباس‌های وی و همچنین ملحفه و روبالشی را با آب جوش شسته و اتو و یا این‌که به مدت یک هفته در نایلون در بسته نگهداری کنید. فراموش نکنید که شپش موی سر، بیماری وحشتناکی نیست و با اقدام درست و بموقع درمان می‌شود. پس علتی برای نگرانی و افکار بسیار منفی درباره آن وجود ندارد .

 

 

 

منبع:باشگاه خبرنگاران

یکشنبه ۵ آبان ۱۳۹۲ - ۲۲:۱۵
کد خبر : 69914
بازدیدها: 286

پاسخی بگذارید »