جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

ردّ صلاحیت‌ها نظام را زیر سؤال نمی‌برد/ عدم‌ تمکین به نظر شورای نگهبان افراد را زیر سؤال می‌برد

28 danesheroz اردیبهشت ۳۰, ۱۳۹۲ ۰
ردّ صلاحیت‌ها نظام را زیر سؤال نمی‌برد/ عدم‌ تمکین به نظر شورای نگهبان افراد را زیر سؤال می‌برد

دانش روز : رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه مردم پشت سر شورای نگهبان ایستاده‌اند، گفت: ردّصلاحیت‌ها نظام را زیر سؤال نمی‌برد بلکه، عدم‌تمکین به نظر شورای نگهبان افراد را زیر سؤال می‌برد

مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران ، درباره بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری در شورای نگهبان ، گفت: قاعدتاً شورای نگهبان وظیفه احراز صلاحیت داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری را به‌عهده دارد، بنابراین باید براساس مرّ قانون عمل کند و هیچ کم و کاستی و مصلحت‌اندیشی‌های دیگری انجام ندهد، ضمن آنکه مرّ قانون هم باید رعایت شود و هرکس قانون را رعایت نکرد، به خودش ضرر وارد می‌کند.

وی در ادامه خطاب به افرادی که شورای نگهبان صلاحیت آنها را احراز نخواهد کرد ، افزود: این افراد باید براساس قانون عمل کنند و به‌زور نمی‌توانند به شورای نگهبان بگویند که صلاحیت آنها را احراز کنند. به‌هرحال شورای نگهبان بر اساس قانون و تشخیصی که داشتند، تصمیم می‌گیرند؛ اعضای شورای نگهبان افرادی مجتهد هستند و ۶ نفر از آنها حکم مستقیم از مقام معظم رهبری دارند. از شورای نگهبان می‌خواهیم ترس و هراسی نداشته باشند و این جوسازی‌ها هم بر هیچ‌کس تأثیری نخواهد گزاشت و اعضای شورای نگهبان کار اصلی خود را انجام خواهند داد.

رئیس شورای شهر تهران تأکید کرد: قطعاً مقام معظم رهبری و مردم پشت سر شورای نگهبان ایستاده‌اند. کسانی هم که نظر شورای نگهبان را قبول می‌کنند، بینش خود را نشان می‌دهند و مردم به کسانی هم که نظر شورا را قبول نخواهند کرد، بهایی نمی‌دهند.

چمران در ادامه در واکنش به موضع‌گیری یکی از نمایندگان مجلس مبنی بر اینکه ردّ صلاحیت هاشمی رفسنجانی اصل نظام را زیر سؤال می‌برد، تأکید کرد: به شخص کاری ندارم، نظام سر جایش است و به افراد متکی نیست. نظام به خدای متعال و ایده و مکتب ما متکی است؛ افراد می‌آیند و می‌روند در ضمن کسی هم که برای ریاست جمهوری احراز صلاحیت نشود به‌معنای آن نیست که نمی‌تواند در مناصب دیگر خدمت کند. اگر شرایط ریاست جمهوری از سوی شورای نگهبان احراز نشود داوطلبان نباید ناراحت شوند.

دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۲۲:۴۶
کد خبر : 18897
بازدیدها: 186

پاسخی بگذارید »