پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

رحیم پور: مرزبانان ایرانی در سلامت هستند

danesheroz1 فروردین ۱۳, ۱۳۹۳ ۰
رحیم پور: مرزبانان ایرانی در سلامت هستند

دانش روز: وی از انجام پیگیری ها و برگزاری جلسات مختلف از سوی وزارت خارجه برای آزادی مرزبانان ایرانی خبر داد و گفت: تلاش های ایران برای رهایی این سربازان ایرانی ادامه دارد

به گزارش دانش روز،  معاون آسیا و اقیانوسیه وزیر امور خارجه کشورمان گفت: براساس اطلاعاتی که به دست ما رسیده است، مرزبانان ایرانی گروگان گرفته شده در سلامت هستند.

 «ابراهیم رحیم پور» اظهار داشت: با وجود تهدید های روزهای گذشته گروهک تروریستی جیش العدل که مرزبانان ایرانی را ربوده اند،اما اطلاعاتی که به دست ما رسیده نشان می دهد که مرزبانان در سلامت هستند و هیچ اقدام ناشیانه ای از سوی این گروهک انجام نشده است.

وی از انجام پیگیری ها و برگزاری جلسات مختلف از سوی وزارت خارجه برای آزادی مرزبانان ایرانی خبر داد و گفت: تلاش های ایران برای رهایی این سربازان ایرانی ادامه دارد.

این مقام مسوول در وزارت خارجه همچنین اضافه کرد که هنوز مدارکی برای اثبات ادعای گروگان گیران مبنی بر به شهادت رساندن یکی از این سربازان اسیر به دست نیامده است.

به گزارش ایرنا، گروهک موسوم به جیش العدل شب گذشته (سه شنبه) با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد که تا پایان مذاکرات درباره آزادی اسرا، هیچ گونه خطری جان مرزبانان ایرانی ربوده شده را تهدید نمی کند.آنها پیش از این تهدید کرده بودند که تا روز ۱۳ فروردین ماه در صورت تحقق نیافتن خواسته هایشان یکی دیگر از اسرا را به شهادت می رسانند.

معاون آسیا و اقیانوسیه وزارت خارجه همچنین در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر سفر نواز شریف نخست وزیر پاکستان به تهران گفت:این سفر در راستای تقویت روابط و مناسبات بین دو کشور دوست و همسایه انجام می شود و ارتباطی به موضوع گروگان های ایرانی ندارد.

رحیم پورهمچنین درباره زمان انجام این سفر توضیح داد: تاریخ این سفر در حال بررسی و تنظیم است و هنوز زمان دقیق آن مشخص نشده است.

به گزارش ایرنا، سرتاج عزیز وزیرخارجه پاکستان روز گذشته (سه شنبه) از سفر نواز شریف به تهران خبر داده بود.

وی گفته بود که با هدف ارتقای سطح روابط تهران و اسلام آباد، نواز شریف نخست وزیر پاکستان در ماه مه – اردیبهشت- و یا ژوئن – خرداد- آینده از تهران دیدن خواهد کرد.

وی تاکید کرد که رابطه بهتر بین دو کشور ایران و پاکستان برای جهان اسلام مهم است.

چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۳ - ۱۸:۵۹
کد خبر : 103775
بازدیدها: 244

پاسخی بگذارید »