یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

رتبه اول گروه علوم انساني كنكور ۹۲:

رتبه اولی کنکور، هدیه خدا در روز تولدم بود

danesheroz1 مرداد ۹, ۱۳۹۲ ۰
رتبه اولی کنکور، هدیه خدا در روز تولدم بود

دانش روز: «زهرا مشایخی» ۱۸ ساله از تهران، اولین سال است که در رقابت های کنکور شرکت کرده و با دیپلم معارف اسلامی، رتبه اول گروه علوم انسانی را به دست آورده است.

به گزار ش دانش روز، وی افزود: بسیاری از درس های معارف اسلامی و علوم انسانی با یکدیگر مشترک هستند و به همین دلیل، آنها را در دبیرستان می خواندم و به این درس ها علاقه مند بودم.
مشایخی که در کلاس های آمادگی کنکور شرکت نکرده است، گفت: معلم های مدرسه ما خیلی خوب و دلسوز بودند و به همین دلیل، نیازی به حضور در کلاس های کنکور نمی دیدم.
وی ادامه داد: علاوه بر خانواده که زمینه آرامش و مطالعه را برایم فراهم کردند از معلم ها و مشاوران مدرسه که از وقت استراحتشان می زدند تا پاسخگوی سوالات من باشند و نقش مهمی در موفقیتم داشتند تشکر می کنم.
این رتبه برتر کنکور یادآور شد: حتی مسوولان مدرسه در ساعت های غیر درسی، زمان هایی را درنظر گرفته بودند تا دانش آموزانی که محیط خانه آنها شلوغ و پر و سر و صدا بود بتوانند در مدرسه بمانند و مطالعه کنند.
وی درباره میزان مطالعه خود برای شرکت در کنکور نیز گفت: ایامی که مدرسه داشتیم روزانه بین شش تا هفت ساعت درس می خواندم اما در روزهای تعطیل، درس خواندن را از ساعت هشت صبح شروع می کردم و ظهر هم بعد از ناهار و نماز و خواب از حدود ساعت پنج و شش بعدازظهر تا ۹ شب مطالعه می کردم.
مشایخی از لطف خداوند، دعای پدر و مادر و زحمات آنها، تلاش و همکاری معلمان و مشاوران مدرسه و تشویق دوستانش به عنوان مهم ترین عوامل موفقیت خود یاد کرد.
وی هنوز تصمیم نگرفته است که از بین دو رشته حقوق دانشگاه تهران و روانشناسی دانشگاه شهید بهشتی، کدامیک را برای ادامه تحصیل انتخاب کند.
فهرست اسامی نفرات برتر آزمون سراسری سال ۱۳۹۲ امروز از سوی مسوولان سازمان سنجش اعلام شد اما نتایج اولیه دیگر داوطلبان آزمون سراسری امسال از ساعت ۱۰ صبح فردا، ۱۰ مردادماه بر روی پایگاه اینترنتی سازمان سنجش قرار خواهد گرفت.

منبع:ایرنا

چهارشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۲ - ۲۳:۴۱
کد خبر : 44968
بازدیدها: 735

پاسخی بگذارید »