پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

رای‌دهندگان تنها در یک شعبه می‌توانند رای دهند/آغاز شمارش آراء شوراها، بعد از ریاست جمهوری

danesheroz2 خرداد ۲۴, ۱۳۹۲ ۰

دانش روز،فرماندار تهران گفت: اجباری به گرفتن هر دو رای انتخابات ریاست جمهوری و شوراها در شعب اخذ رای وجود ندارد اما افراد می‌توانند تنها در یک شعبه نسبت به دادن رای اقدام کنند.

به گزارش گروه سیاسی دانش روز، عیسی فرهادی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه ۱۲ هزار نماینده حاضر کاندیدا‌ها در شهر تهران بر انتخابات ریاست جمهوری و شوراها نظارت می‌کنند، گفت: هرکس می‌تواند در یک شعبه نسبت به دادن رای اقدام کند و اجباری نیست که حتما هم به کاندیدا‌ی ریاست جمهوری و هم به کاندیدا‌ی شورای شهر رای بدهد بلکه می‌تواند هر دو را انتخاب کند یا به یکی رای بدهد اما مهم این است که اگر شناسنامه یک شخص در یک شعبه مُهر زده شد، در شعب دیگر نمی‌تواند برای دادن رای حضور پیدا کند.

 

فرماندار تهران درباره اینکه آغاز شمارش آرای انتخابات شوراها در شهر تهران چه زمانی خواهد بود، گفت:‌ به محض اینکه شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری به پایان برسد شمارش انتخابات شوراها آغاز خواهد شد و تلاش ما این است که این کار بدون وقفه شروع شود.

 

وی یادآور شد: پیش‌بینی ما این است که شمارش نتایج انتخابات شوراهای شهر سه تا پنج روز ادامه داشته باشد.

 

فرهادی همچنین درباره آخرین اخبار از شعب اخذ رای در کلانشهر تهران گفت: انتخابات روال طبیعی خود را طی می‌کند و همه شعبات صف گزارش شده و هیچ شعبه‌ای بدون صف نیست و این نشان از استقبال مردم دارد.

 

وی خاطر نشان کرد: امسال ۴۰۰ شعبه نسبت به انتخابات ریاست جمهوری دوره قبل اضافه پیش‌بینی شده تا از طولانی شدن صف اخذ آرا جلوگیری شود.

 

فرهادی در پایان گفت:‌ ۶ هزار و ۸۰۰ صندوق اخذ رای در ۳ هزار و ۴۰۰ شعبه پذیرای آرای مردم انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر، شهر تهران است.

منبع: ایسنا

جمعه ۲۴ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۱:۳۸
کد خبر : 26639
بازدیدها: 138

پاسخی بگذارید »