پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

راه حل هایی برای کنترل فشار خون

danesheroz1 مهر ۱۲, ۱۳۹۲ ۰
راه حل هایی برای کنترل فشار خون

دانش روز: فشارخون جزو بیماری هایی است که همیشه قابل کنترل بوده و می توان از عوارض آن جلوگیری کرد

به گزارش دانش روز، دکتر حسنتاش متخصص و جراح قلب درباره راهکارهایی برای کاهش فشارخون گفت: فشارخون جزو بیماری هایی است که همیشه قابل کنترل بوده و می توان از عوارض آن جلوگیری کرد.

وی افزود: برای کنترل فشارخون لازم است علت اولیه را برطرف کرد. بعضی بیماری ها مثل بیماری های غدد درون ریز و پرکاری غده فوق کلیوی یا تنگ بودن شریان های کلیوی فشارخون را بالا می برد که البته درمان این بیماری ها فشارخون نیز کنترل می شود.

دکتر حسنتاش یکی دیگر از علل ابتلا به فشارخون در افراد را وزن بالا اعلام کرد و گفت: توصیه می شود افراد چاق از رژیم غذایی مناسبی برخوردار شوند و یکی از مهمترین عوامل در فشارخون نمک است که با حذف آن در غذا می توان فشارخون را کنترل کرد.

دکتر حسنتاش درباره درمان این بیماری گفت: فشارخون هایی که خیلی بالا نیستند را می توان با رژیم غذایی و کاهش وزن کنترل کرد. ولی اگر قابل کنترل نبود باید از داروهای فشارخون استفاده کرد. این داروها انواع مختلف دارد ولی اگر قابل کنترل نبود باید از داروهای فشارخون استفاده کرد.

این داروها انواع مختلف دارد یک نوع از آن تا حدی آب بدن را می گیرد و باعث می شود فشارخون پایین بیاید. این داروها یا به تنهایی و یا به همراه دیگر داروهای فشارخون تجویز می شود. بعضی داروها هم قدرت انقباض شریان ها را با سرخرگ ها کم می کند.

بنابراین رگ های سرخرگی ها کمی بازتر می شود. نوع دیگری از داروها به طور مستقیم بر روی گیرنده های عروق کوچک بدن تأثیر می گذارد و باعث می شود تنگی غیر طبیعی برطرف شود و این روزها خود باعث کاهش فشارخون در فرد می شود.

وی خاطرنشان کرد: باید این مسئله را جدی بگیریم و قبل از بروز هر عوارضی به پزشک مراجعه کنیم.

 

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

جمعه ۱۲ مهر ۱۳۹۲ - ۱۰:۳۶
کد خبر : 64435
بازدیدها: 206

پاسخی بگذارید »