پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

راه حلی استثنایی برای تمرکز در کلاس های درسی عصر

danesheroz2 تیر ۲۱, ۱۳۹۲ ۰
راه حلی استثنایی برای تمرکز در کلاس های درسی عصر

دانش روز:پزشکان به آن دسته از دانش آموزانی که در روزهای گرم تابستان در کلاس های مختلف شرکت می کنند توصیه می کنند تا با حفظ رژیم غذایی مناسب کارایی خود را بالا ببرند

به گزارش دانش روز، افرادی که به دلایل مختلف کاری و یا تحصیلی در فصل تابستان کلاس دارند، به دلیل اینکه این کلاس بعد از ساعت ناهار برگزار می شود، اغلب دچار حس خواب آلودگی و کاهش تمرکز و یادگیری می شوند.

گفتنی است:پزشکان توصیه می کنند تا افراد برای عدم کاهش تمرکز و حواس سعی کنند تا از خوردن غذاهای سنگین و چرب و بویژه لبنیات مانند دوغ قبل از تشکیل کلاس خودداری کنند و از غذاهای سبک اما مقوی که قابلیت هضم سریع دارند استفاده کنند.

بررسی ها نشان می دهند: عوامل متعددی بر کاهش یا افزایش تمرکز دانش آموزان تاثیر گذار است از جمله تهویه ی مناسب کلاس و دمای هوا، میزان نور کافی در فضای کلاس، نوع صندلی و ارتفاع آن و همینطور فاصله ی دانش آموز از جلوی کلاس و تخته سیاه یا سفید همگی می تواند مؤثر باشد.

روانشناسان توصیه می کنند: تا افراد برای افزایش تمرکز سعی کنند از لباس های راحت و کفش های مناسب استفاده کنند و درصورتی که برایشان امکان پذیر است قبل از شروع کلاس پیش خوانی انجام دهند تا میزان انرژی کمتری را برای درک مطالب صرف کنند.

از جمله موارد دیگر عدم استفاده از مواد خوشبو کننده ی بدن مانند انواع عطرها و اسپری ها می باشد زیرا می تواند باعث بروز سردرد و میگرن در فرد شود.

مصرف مایعات فراوان نیز می تواند به افزایش تمرکز فرد کمک کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

جمعه ۲۱ تیر ۱۳۹۲ - ۰۶:۲۰
کد خبر : 36739
بازدیدها: 148

پاسخی بگذارید »