جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

راه اندازی کارگاه آموزشی خبرنگاران افتخاری حج

danesheroz1 آذر ۲۹, ۱۳۹۲ ۰
راه اندازی کارگاه آموزشی خبرنگاران افتخاری حج

دانش روز: مدیرکل روابط عمومی بعثه مقام معظم رهبری از تشکیل کارگاه آموزشی خبرنگاران افتخاری علاقه مند به حج عمره خبر داد و گفت: افراد علاقه مند به حوزه حج و زیارت می توانند با شرکت در این کارگاه از آموزش های لازم بهره مند شوند و به ترتیب اولویت به سفر معنوی عمره ، حج و عتبات اعزام می شوند

 به گزارش دانش روز، حجت الاسلام روزبه برکت رضایی با اشاره به اینکه از خبرنگارانی که در این کارگاههای آموزشی شرکت می کنند به ترتیب اولویت برای سفرهای حج و عمره و عتبات عالیات اعزام می شوند گفت: این افراد می توانند هم برای پوشش برنامه و هم زیارت به حج تمتع و عمره مفرده اعزام شوند و هر خبرنگاری که علاقه مند باشد بدون شرط خاصی از سراسر کشور می تواند در این کارگاهها شرکت کند.

وی همچنین در خصوص وبلاگ نویسان حج نیز گفت: تاکنون بیش از ۷۰۰ وبلاگ نویس در پایگاه بعثه مقام معظم رهبری ثبت نام کرده و لینک داده شده اند و جشنواره مجازی وبلاگ نویسان حج تا پایان سال برگزار خواهد شد.

مدیر کل روابط عمومی بعثه مقام معظم رهبری گفت: بسیاری از وبلاگ نویسان از مدیران ، روحانیون و پزشکان کاروانهای حج هستند و در حال حاضر ۱۰ هزار روحانی در شبکه حج و زیارت فعالیت می کنند و در مجموع ۴۰ هزار نفر به عنوان عوامل اجرایی بعثه رهبری در طول سال با کاروانهای حج، عمره و عتبات برای اعزام زائران همکاری می کنند.

به گفته رضایی، یک میلیون نفر در سال به عمره ، ۶۰ تا ۷۰ هزار نفر به حج و  یک و نیم میلیون و نفر به عتبات عالیان در سال اعزام می شوند و  در مجموع ۳ میلیون ایرانی در طول سال با سازمان حج و زیارت در ارتباط هستند.

وی تاکید کرد: پایگاه بعثه رهبری وظیفه اطلاع رسانی و آموزش را به این زائران از طریق فضای مجازی بر عهده دارد بطوریکه بیش از ۳۰۰ ساعت فیلم آموزشی در این سایت بارگذاری کرده ایم. همچنین دانشنامه آن لاین حج و زیارت نیز در پایگاه مجازی بعثه برای استفاده زائران راه اندازی شده است.

منبع: مهر

 

جمعه ۲۹ آذر ۱۳۹۲ - ۱۱:۴۴
کد خبر : 81402
بازدیدها: 242

پاسخی بگذارید »