پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

راه اندازی خبرگزاری فرهنگ در کشور ؛ به زودی

atena92 اردیبهشت ۲۲, ۱۳۹۲ ۰

خبرگزاری فرهنگ به زودی در کشور راه اندازی می شود

دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور درکرمانشاه گفت: نام خبرگزاری کتاب به خبرگزاری فرهنگ تغییر یافته است که امیدواریم این تغییر نام در حوزه کتاب و کتابخوانی نقش مؤثری داشته باشد.
آقای واعظی افزود: هم اکنون، مجوز تاسیس خبرگزاری فرهنگ با هدف ارتقاء دانش عمومی ، فرهنگ ، اقتصادی ، سیاسی و اجتماعی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گرفته شده است.
او در خصوص راه اندازی شبکه تلویزیونی کتاب گفت: پخش آزمایشی شبکه تلویزیونی کتاب در نمایشگاه کتاب امسال با هدف ارتقاء فرهنگ مطالعه در جامعه آغاز شد و به زودی و در یک ماه آینده این شبکه دائمی می شود.
دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور گفت : این شبکه تلویزیونی روزی ۴ ساعت برنامه تولیدی خواهد داشت و قرار است که دو ساعت از برنامه های آن در شبکه های دیگر سیما ، پخش شود.
آقای واعظی با اشاره به روند ساخت کتابخانه مرکزی کرمانشاه افزود: براساس اطلاعات موجود ،۴۰ درصد از منابع ساخت این کتابخانه از محل اعتبارات استانی کرمانشاه تامین و مقرر شده بود که مابقی آن از محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری تامین شود.
وی افزود: درصورتیکه۵۰ درصد منابع مورد نیازبرای تکمیل این کتابخانه ازمنابع استانی تامین شود،۵۰ درصد باقیمانده از طریق نهاد کتابخانه های عمومی کشور تامین خواهد شد.

یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۲۰:۱۳
کد خبر : 16829
بازدیدها: 188

پاسخی بگذارید »