جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

راهکاری خنده‌ دار برای هضم غذا

danesheroz1 آبان ۱۳, ۱۳۹۲ ۰
راهکاری خنده‌ دار برای هضم غذا

دانش روز: خنده برای هضم غذا، خواب، سیستم ایمنی بدن، فشارخون، گردش خون، معده، روده، تنفس، ریه و طول عمر بسیار مفید و موثر است.

 به گزارش دانش روز،  با نگرانی ها و دلهره های کاری و زندگی، خنده هیچوقت به صورت خودکار بوجود نمی آید. شما می توانید قبل از بوجود آمدن بیماری های ناشی از افسردگی با لبخند زدن و لذت بردن از زندگی، به سلامت جسم و روح خود کمک کنید.

خنده بوجود آورنده سلامت و خوشبختی شما می شود. خنده درمانی یک عنصر ضروری در زندگی شما است. مثلا نیمی از فرانسوی ها تقریبا ۶۰ ثانیه در روز می‌خندند، که این مقدار بسیار کم است.

درمانگران اظهار کردند:  در هند برای شاد بودن و لذت بردن از زندگی یوگای خنده انجام می دهند. در کلمبیا از کلاس های آموزش عاطفی استفاده می کنند و در آمریکا از روانشناسی مثبت برای شاد بودن و خندیدن استفاده می شود.

این تکنیک ها با بازی، هنرهای رزمی، آرامش از طریق مدیتیشن  برای همگان انجام پذیر است.

خنده درمانی باعث فعال شدن دیافراگم، ماساژ معده و روده و دنده می شود و گردش خون را آسان می سازد و ظرفیت تنفس را افزایش می دهد. خندیدن از ته گلو باعث آزاد شدن ترشحات ریه می شود.

برگزاری جلسات یک ساعت و نیم بازی و یا خنده استرس را کاهش می دهد و احساسات منفی را از بین برده و باعث آرامش مورد علاقه و خنده طبیعی می شود.

از طریق خنده درمانی اندورفین ها آزاد می شوند و به عنوان یک  ماده آرامش بخش عمل می کنند و در این صورت است که زندگی  بهبود پیدا می کند.

مزایای خنده بسیار است چنانچه در هضم غذا، خواب، خون، سیستم ایمنی بدن، اعتماد به نفس موثر است و احساس درد را کاهش می دهد.

خندیدن در درمان بیماران، کودکان و جوانان و پیران بستری شده در بیمارستان باعث درمان آنها می شود و باعث طولانی شدن عمر می شود.

خنده درمانی برای افراد مسن که در خانه سالمندان بسر می برند نیز بسیار مفید است.

منبع:فارس

دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۲ - ۲۲:۲۵
کد خبر : 72042
بازدیدها: 141

پاسخی بگذارید »