یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

سید حسن نصرالله:

راهپیمایی قدس تجدید میثاق با آرمان‌ های امام خمینی (ره)

danesheroz1 مرداد ۱۰, ۱۳۹۲ ۰
راهپیمایی قدس تجدید میثاق با آرمان‌ های امام خمینی (ره)

دانش روز: دبیر کل حزب لبنان مسلمانان را به حضور گسترده و پر شورتر از هر سال در راهپیمایی روز قدس برای تجدید میثاق با آرمان‌های امام خمینی رضوان الله دعوت کرد.

به گزارش دانش روز، سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله اعلام کرد که با توجه به تحولات منطقه باید زنده نگاه داشتن روز جهانی قدس مورد عنایت و توجه خاصی قرار بگیرد و امسال بیش از هر سال دیگر به حضور برجسته مسلمانان در صحنه نیاز است.

سید حسن نصرالله در سخنرانی خود به مناسبت سومین شب از شب‌های قدر تاکید کرد: همانگونه که می‌دانید امام خمینی رضوان الله علیه آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را روز جهانی قدس نامیده‌اند و ما قبل از جنگ تابستان سال ۲۰۰۶ مراسم بسیار بزرگی را برای این روز برپا می‌کردیم و رژه‌های نظامی برگزار می‌کردیم و مردم نیز حضور گسترده‌ای داشتند.

دبیر کل حزب الله افزود: پس از جنگ سال ۲۰۰۶ اوضاع بین ما و اسرائیل فرق کرد یعنی مسائل امنیتی در مواجهه با اسرائیل از اولویت برخوردار است و اگرچه محاسبات سیاسی در داخل را نیز مدنظر می‌گیریم اما ملاحظه اساسی، ملاحظه امنیتی در مقابل اسرائیل است زیرا در نهایت به دلیل جنگ ژوئیه ۲۰۰۶ بین ما و اسرائیل یک انتقام جویی تاریخی بزرگی وجود دارد و اسرائیل مترصد ما و رهبران ما و موجودیت ما است همانگونه که شهید عماد مغنیه از فرماندهان حزب‌الله را ترور کردند.

سید حسن نصرالله تاکید کرد: بنابراین ما از برپایی رژه نظامی در راهپیمایی روز قدس گذشتیم زیرا ما در جبهه‌ای تمام عیار با دشمنی اشغالگر و زخمی قرار گرفته‌ایم که می‌خواهد از ما انتقام بگیرد بنابراین نمی‌توانیم که هزاران نیروی نظامی و فرماندهان خود را در مکانی واحد جمع کنیم.

دبیر کل حزب الله گفت: از همه لبنانی‌ها در مناطق مختلف این کشور می‌خواهم که با توجه به حوادث منطقه امسال توجه خاص و بیشتری به روز قدس اختصاص دهند و حضور برجسته و بزرگ خود را به نمایش گذارند تا با آرمان‌ها و مفاهیمی که امام خمینی رضوان الله علیه با اعلام روز جهانی قدس خواستار آن بودند تجدید میثاق کرده باشیم.

منبع:فارس

پنجشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۲ - ۲۲:۵۹
کد خبر : 45230
بازدیدها: 284

پاسخی بگذارید »