یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

آیت الله سبحانی:

راهپیمایی روز قدس احیای اسلامی بودن مسئله قدس

danesheroz1 مرداد ۱۱, ۱۳۹۲ ۰
راهپیمایی روز قدس احیای اسلامی بودن مسئله قدس

دانش روز: یکی از مراجع تقلید با اشاره به این که اگر قدس یک مسئله اسلامی باشد یک میلیارد و نیم مسلمان متولی آن خواهند شد و امام (ره) هم تاکید می‌کردند مسئله قدس اسلامی است نه عربی، بیان داشت: راهپیمایی روز قدس احیای اسلامی بودن مسئله قدس است

 به گزارش دانش روز، آیت الله العظمی جعفر سبحانی در ادامه سلسله مباحث تفسیری خود در مدرسه حجتیه قم، با اشاره به فرارسیدن روز جهانی قدس افزود: قدس یک مسئله دنیایی نیست تا با تقسیم‌بندی جغرافیایی قابل حل باشد.

وی ادامه داد: این سرزمین روزگاری قبله اول پیامبر اسلام(ص) و بسیاری از پیامبران بوده است.

استاد خارج فقه حوزه علمیه قم، عربی دانستن مسئله فلسطین را اشتباه عنوان کرد و اظهار داشت: دولت‌های عربی که روح دینی ندارند و وابسته به غرب هستند اشتباه کردند که قدس را مسئله‌ای عربی کردند و در نهایت هم شکست خوردند.

آیت‌الله سبحانی افزود: الان شصت سال است که قدس در اختیار صهیونیست‌هاست چون متولی آن جنبش فتح است و نهایتاً ۳۰۰میلیون عرب با آن سرو کار دارند.

مسئله قدس اسلامی است نه عربی

این مرجع تقلید یادآور شد: اگر قدس یک مسئله اسلامی باشد یک میلیارد و نیم مسلمان متولی آن خواهند شد و امام (ره) هم تاکید می‌کردند مسئله قدس اسلامی است نه عربی.

وی راهپیمایی فردا را احیای اسلامی بودن مسئله قدس دانست و گفت: امیدواریم مسلمانان با متانت و عقلانیت کامل این روز را احیا کنند تا قدس، فراموش نشود.

آیت‌الله سبحانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آیات ۶۵ تا ۶۷ سوره یس اظهار داشت: تا وقتی پیامبری در میان مردم باشد خداوند آنها را عذاب نخواهد کرد لذا از حرف« لو» که بیانگر امتناع است استفاده شده است.

وی در تفسیر آیه« وَمَنْ نُعَمِّرْهُ نُنَکِّسْهُ فِی الْخَلْقِ أَفَلَا یَعْقِلُونَ » خاطرنشان کرد: اکثر مفسران این آیه را این گونه معنا کرده‌‌اند که هر چه انسان پیرتر شود عقل و درایت‌اش را از دست می‌دهد ولی این معنا با دو آیه قبلی ارتباط ندارد.

 استاد درس خارج فقه حوزه علمیه قم افزود: بهتر است «نعمره» را به معنای باقی گذاشتن، بدانیم و در این صورت آیه می‌فرماید ما مشرکان را یا کور می‌کنیم یا مسخ می‌کنیم یا به حال خود باقی می‌گذاریم و سپس آفرینش آنها را واژگون می‌کنیم.

منبع:مهر

جمعه ۱۱ مرداد ۱۳۹۲ - ۰۹:۰۲
کد خبر : 45348
بازدیدها: 299

پاسخی بگذارید »