دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اختصاصی تیتریک

راز ماندگاری وزرا در دولت دهم

danesheroz دی ۱۲, ۱۳۹۱ ۰

چرا وزیر آموزش و پرورش با آن همه افتضاحی که به بار آورد هنوز سر جای خود است

س.بهارزاد؛

هفته پیش بود که احمدی نژاد ، یکی از بهترین وزرای دولت به زعم خود را برکنار کرد که کمی عجیب و غیرمنتظره به نظر می رسد. براساس اطلاعات موجود اختلاف وزیر بهداشت و درمان با رئیس جمهور از زمانی آغاز شد که فشارها برای برکناری باقر لاریجانی از ریاست شورای سیاست گذاری وزارت بهداشت به اوج رسید به طوری که مجلس برای حمایت از مرضیه وحید دستجردی وارد عمل شد.

برکناری وزیر بهداشت تنها بانوی وزیر در دولت اسلامی آنقدر طبیعی بود که هنوز هم درباره آن سخن گفته می‌شود و سوال‌های مختلفی درباره آن پرسیده می‌شود‌ البته این طبیعی بودن نه به علت کم کاری یا تعلل وی در انجام امور  است بلکه به علت رفتارهای عجیب و غریب رییس جمهور ایران بود، کسی که وزیر امور خارجه دولتش را در یک سفر خارجی عزل کرد شاید میخواهد حالا که تنها کمتر از ۶ماه به انتخابات ریاست جمهوری مانده است بگوید من مرد روزهایی هستم که میتوان در همه حال همه کار انجام دهم و شما می توانید تا پایان دوره دهم ریاست جمهوری از فعایت های من متعجب بمانید.

شاید این اقدام رییس جمهور در حقیقت تصمیم جریان انحرافی در عوض کردن فضای کشور از مسائل اقتصادی به موضوع سیاسی اجتماعی در حول محور یک فرد باشد تا فرصتی برای نفس تازه کردن دولت بویژه بعد از نطق تلویزیونی آقای رییس جمهور و بیان مطالب تأمل برانگیز وی و شاید عدم اجرای دستور رییس جمهور توسط خانم وحید دستجردی مبنی بر حذف آقای لاریجانی (برادر ریاست مجلس) از پست ریاست دانشگاه علوم پزشکی با این تصور که در زمان انتخابات ریاست جمهوری برای جریان انحرافی ضرر خواهد داشت.

 اما نکته مهم اینجاست که اگر علت عزل یک مسئله امنیت اجتماعی بود و در حمایت از مردم بود چرا وزیر آموزش و پرورش با آن همه افتضاحی که به بار آورد هنوز سر جای خود است؟ او که باید برای این کار در صف اول تمام وزرای کابینه باشد اما نه تنها وی عزل نشد بلکه با قوای بیشتر بر سر کار خود حاضر شد.

همه این اتفاقات درحالی رخ داد که در گذشته نمایندگان مجلس چندین بار به معاون وزیر آموزش و پرورش و مدیر کل نوسازی مدارس تذکرداده و نامه نوشتند که به وضعیت مدارس مناطق محروم رسیدگی کنند ولی گوش شنوایی نبود و یا اینکه پیگیری گاز رسانی به مدرسه ای که در منطقه ای گاز دارد کار بسیار دشواری بود که مسولان امر از پس آن بر نمی آمدند.

حالا جای خالی این سوال حس می شود که در بین ۲ وزیر نام برده کدام یک مستحق عزل بود!؟

منبع: تیتریک
سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۱ - ۱۷:۵۴
کد خبر : 2384
بازدیدها: 168

پاسخی بگذارید »