چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

راز ماندگاری شیعه در جهان

danesheroz1 فروردین ۱۱, ۱۳۹۳ ۰
راز ماندگاری شیعه در جهان

دانش روز: نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه علمای شیعه در اسلام ارکان اساسی دین و علم را تشکیل می‌دهند، خاطرنشان کرد: قلم علما همانند خون شهدا ارزشمند است

به گزارش دانش روز، به نقل از مرصاد، آیت الله حسن ممدوحی در دیدار با مبلغین اعزامی از قم که به مناسبت شهادت حضرت زهرا (س) به کرمانشاه اعزام شده اند، در خصوص برگزاری سوگواره یاس نبوی مطالبی را برای ۵۶ مبلغ اعزامی بیان کردند.

وی در این دیدار اظهار داشت: در قرآن کریم برای تمامی انسان ها درجاتی در نظر گرفته شده است که شهدا از بالاترین جایگاه ها برخور دار هستند.

آیت الله ممدوحی افزود: درجه علما و دانشمندان نیز بسیار مقام والایی است، چرا که اگر دین در طول سالیان پیشین باقی مانده بواسطه تلاش و مجاهدت های همین علما بوده است.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری گفت: اگر وجود عالمان نبود، حکومت شیعه که همواره مورد تهاجم و دست اندازی قدرت های زمان قرار داشته با مشکلات فراوانی رو به رو می شد.

آیت الله ممدوحی از علمای شیعه به عنوان ارکان دین در طول تاریخ یاد کرد و افزود: اینکه شما می بینید که شیعه در طول تاریخ مورد تهاجم قرار گرفته است، مقاومت پیروان آن در واقع برای پشتیبانی از اهل بیت (ع) صورت گرفته است.

وی در پایان گفت: حضرت زهرا (س) الگوی زنان جهان برای تمامی دوران هاست و پیروی از راه آن حضرت انسان را به سرمنزل مقصود و به سعادت ابدی رهنمون خواهد کرد.

دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۳ - ۱۲:۱۱
کد خبر : 102819
بازدیدها: 173

پاسخی بگذارید »