سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

رئیس جمهور منتخب، در انتخاب وزیر علوم غافل نشود

danesheroz1 مرداد ۴, ۱۳۹۲ ۰
رئیس جمهور منتخب، در انتخاب وزیر علوم غافل نشود

دانش روز: خطیب نماز جمعه این هفته تهران گفت: انتظار ما از رئیس جمهور منتخب این است که دچار غفلت نشود و با روی کارآوردن یک وزیر علوم و رئیس دانشگاهی که بوی فتنه می دهد فضای دانشگاهها را از علم و فرهنگ دور نکند

به گزارش دانش روز، حجت الاسلام کاظم صدیقی خطیب این هفته نماز جمعه تهران گفت: مدیران در اداره کشور باید از دو پایگاه مهم صبر و تحمل بهره بگیرند.

وی افزود: مسیر اجرایی در این راه این است که تمام برنامه ریزی های خرد و کلان کشور جهت و هدف مشخص داشته باشد و معلوم باشد که می خواهیم به کجا برسیم. آیا می خواهیم اروپا، آمریکا و یا برخی از کشورهای ثروتمند آفریقا که دارای اورانیوم هستند باشیم و یا اینکه یک کشور اسلامی بسازیم.

صدیقی تصریح کرد: ما مامور هستیم که اسلام را در دنیا برپا کنیم که خیر دنیا و آخرتمان در پناه اسلام است.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با بیان اینکه امروز جنگ اراده ها در میان است، اظهار داشت: دیگر جنگ تسلیحاتی نیست و منشاء عزم و اراده انسان هاست. پیامبران ما اولی العزم هستند و ما امت پیامبر بزرگ محمد مصطفی (ص) هستیم و عزم و اراده ما باید پولادین باشد و با توکل و صبر مسائل را پیش ببریم.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری گفت: ایشان آرمانی صحبت نمی کنند و هفت واقعیت را بیان کردند که ما از نظر جغرافیایی دارای ذخایر غنی هستیم، تاریخ، تمدن و استعدادهای درخشان داریم و در ۱۰ سال اخیر نشان دادیم می توانیم به همه مشکلات پیروز شویم و از همه جهانیان جلو بیفتیم.

صدیقی ادامه داد: در کنار این مسائل واقعیت این است که جبهه دشمن ما جبهه استکبار و ارتجاع است و آنها در مقام جنگ با تاکتیک های مختلف با ما مقابله می کنند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران بیان کرد: ما واقعیت های گذشته از جمله نهضت مشروطیت، نهضت نفت و انقلاب اسلامی را به عنوان تکامل یافته انقلاب ها تجربه کردیم. در ۳۴ سال گذشته همه حرکت ما رو به پیش بوده و پیشرفت ها مافوق استاندارد جهانی بوده است.

وی با بیان اینکه باید این دهه را دهه پیشرفت وعدالت بدانیم، اظهار داشت: باید از این دامنه خود را به قله برسانیم و مسئولین مسائل کشور را برای مقابله با دشمن مدیریت کنند.

صدیقی گفت: در این راه دو مسئله در اولویت اول قرار دارند که یکی اقتصاد و دیگری پیشرفت های علمی است و دولت بعد باید از آنجایی که دولت های قبل به آن دست یافتند آغاز و به همان مقدار یا بیشتر کشور را پیش ببرد.

خطیب نماز جمعه تهران اظهار داشت: من از روی دلسوزی از رئیس جمهور منتخب درخواست می کنم با توجه به اینکه اکنون دانشگاههای ما در فضای علمی و آرامش هستند، نماز جمعه برگزار می کنند و مسائلی چون پرتاب ماهواره ایرانی به عنوان نماد پیشرفت کشور و علوم مختلف در مسیر سرعت و پیشرفت قرار دارند، خدای ناکرده دچار غفلت نشوند که یک وزیر علوم یا رئیس دانشگاههایی که بوی فتنه می دهند بر سر کار بیاورند و علم و فرهنگ را از فضای دانشگاه دور کنند، این توقعی است که امام (ره)، ما و امت از رئیس جمهور منتخب داریم و خواهیم داشت.

وی همچنین با اشاره به بحران های مصر گفت: اتفاقات مصر تاسف بار است، ملت مصر دارای تاریخ و ریشه هستند، آنها انقلاب کردند و انتظار نمی رفت در طول یک سال مبتلا به این بلایا شوند.

صدیقی با تاکید بر اینکه این کار اسرائیل و آمریکا است، بیان کرد: توقع ما از علمای مصر، نویسندگان این کشور و عقلای قم این است که در جهت رفع مشکل بربیایند. ما خونریزی را محکوم می کنیم و عده ای که در اعمال خشونت و به راه انداختن جریان خشونت دست دارند مسلمان و پیرو پیغمبر نیستند.

وی خطاب به مردم مصر گفت: سوریه برای شما عبرت است، آنجا برای اینکه مقاومت در برابر اسرائیل را بشکنند چنین بحران هایی را به راه انداختند و بعد به سراغ مصر رفتند، این اقدامات دشمن را خوشحال می کنند. از اثرگذاران مصر توقع داریم دور هم بنشینند و تا دیر نشده چاره ای بیندیشند و انقلاب خود را در مسیر واقعی اسلامی قرار دهند.

خطیب نماز جمعه تهران همچنین به قراردادن نام حزب الله در لیست گروه های تروریستی از سوی اتحادیه اروپا اشاره کرد و گفت: اقدام اتحادیه اروپا که یک گروه موفق، مقاوم و محبوب جهانی به نام حزب الله لبنان را که فضای ارزشی دارند و اعجاز ابطال سحر شکست ناپذیر اسرائیل را در دست داشته و به جهانیان اعلام کردند اسرائیل رفتنی است را در لیست گروه های تروریستی قرار دادند یک حادثه ننگ آور است.

صدیقی، سید حسن نصرالله را به عنوان رهبر حزب الله یک انسان وارسته بشری معرفی کرد و اظهار داشت: اقدام اتحادیه اروپا یک بی آبرویی برای آنهاست، اسرائیل یک رژیم صهیونیستی است که از اول برای ترور وضع شده، این رژیم را در لیست تروریست ها نمی نویسند. به تروریست های ایران؛ منافقین پناه می دهند و یک گروهی که پیشرفت دفاعی دارند و باعث پیشرفت لبنان شده را در لیست تروریست ها قرار می دهند.

وی گفت: ما این امر را محکوم می کنیم و می گوییم یک اقدام غیرحقوقی، غیرقانونی، غیراخلاقی و غیرانسانی است و مقدمه شکست و رسوایی اتحادیه اروپا خواهد بود و حزب الله از این امور آسیبی نخواهد دید.

خطیب نماز جمعه تهران در پایان سالگرد تاسیس نماز جمعه به فرمان امام راحل را تبریک گفت واظهار داشت: امیدواریم این پایگاهها همیشه در مسیر اوج باشند.

منبع:مهر

جمعه ۴ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۴:۴۰
کد خبر : 42772
بازدیدها: 138

پاسخی بگذارید »