پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

حجت الاسلام کازرونی:

رئیس جمهور آینده باید عاقل و شجاع باشد/ منصب های اجتماعی امانت است

danesheroz اردیبهشت ۲۷, ۱۳۹۲ ۰
رئیس جمهور آینده باید عاقل و شجاع باشد/ منصب های اجتماعی امانت است

امام جمعه کرج گفت: شخصی که قرار است در منصب ریاست جمهوری قرار گیرد باید فردی عاقل باشد و عاقل بودن فرد در رفتار و گفتار نمود پیدا می کند

حجت السلام محسن کازرونی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان کرج با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری خطاب یه مردم گفت: شرکت در این بحث و مساله مهم کشور، هم تکلیف عقلانی است و هم تکلیف شرعی، مردم باید نقش فعالی در این انتخابات داشته باشند و عدم حضور در صحنه آرزوی دشمن

وی ادامه داد: اگر حضور مردم نباشد حکومت از وضعیت مردم سالاری خارج شده و به وضعیت دیکتاتوری می رسد که البته این امر در کشور ما حتی در بحرانی ترین شرایط هم اتفاق نیفتاده است.

امام جمعه کرج تاکید کرد: این هنر انتخابات است که در شرایطی که مردم با مشکلات عدیده ای از جمله ازدواج جوانان، مسکن و اشتغال مواجه هستند اما برای حفظ نظام و ارزش های انقلاب پای صندوق های رای می آیند.

وی اظهار داشت: مشکلات معمولا خواسته های قابل وصول بشر است که اگر حل نشود فساد به همراه خواهد داشت و مسئولان باید مشکلات کشور را با عقل و تدبیر حل کنند.

حجت الاسلام کازرونی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه آثار انتخابات فقط چهار سال نخواهد بود و آثارش برای سال های متمادی وجود خواهد داشت، گفت: در دوره های گذشته ریاست جمهوری بسیاری از مسیرها و فضاهای کشور، گاه مثبت و گاه منفی تغییر کرده است و هنور اثرات مثبت و یا منفی آن را در کشور شاهد هستیم.

مردم با حضور خود دشمن را انگشت به دهان خواهند کرد

امام جمعه کرج اظهار داشت: مطمئن هستم مردم ایران برای پشتیبانی از ولایت و اهداف مقدس جمهوری اسلامی ایران با حضوری هوشمندانه در پای صندوق های رای بار دیگر دشمن را انگشت به دهان خواهند کرد.

حجت الاسلام کازرونی خطاب به افرادی که کاندیدا شده و از سوی شورای نگهبان تایید صلاحیت خواهند شد، گفت: افرادی باید منصب های اجتماعی را متصدی شوند که عاقل باشند، متخصص بوده و ایمان داشته باشند و به تعبیر مقام معظم رهبری اهل استقامت باشند.

وی تاکید کرد: این منصب ها امانت است مسئولان باید امانت داری کنند.

امام جمعه کرج ادامه داد: ممکن است فردی تمام ویژگی های مناسب این منصب را داشته باشد اما باید مراقب وسوسه های شیطان باشد، اگر فردی بدون هیچ مجوز شرعی و قانونی بخواهد آبروی کسی را ببرد و اگر از دورن کسی مسائلی را می داند آن ها را بازگو کند اسیر شیطان شده است.

حجت الاسلام کازرونی تاکید کرد: برای همه این صحبت ها محکمه و دادگاه وجود دارد و بیان آنها در مکان هایی غیر این مکان ها یاد شده خلاف قانون و اخلاق است.

وی در خطبه های اول نماز جمعه کرج در خصوص قناعت و آثار آن در زندگی سخن گفت.

جمعه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۶:۵۷
کد خبر : 18078
بازدیدها: 192

پاسخی بگذارید »