جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

رئیس سازمان حج و زیارت:انتقال فیش حج عمره همچنان ممنوع است

atena92 اردیبهشت ۱۹, ۱۳۹۲ ۰

رئیس سازمان حج و زیارت گفت:انتقال فیش حج عمره همچنان ممنوع اما انتقال فیش حج تمتع آزاد است

به نقل از واحد مرکزی خبر؛ حجت الاسلام موسوی در حاشیه همایش مدیران سازمان حج و زیارت با مدیران مجموعه حج تمتع سال ۹۲ ، افزود:انتقال فیش در سال های گذشته هم انجام می شد.
وی اضافه کرد:در سال ۸۹ و ۹۰ در مجموع بیش از ۲۰ هزار و سال ۸۸ بیش از ۴۰۰۰ فیش حج با توجه به دستورالعمل های سازمان حج و زیارت،انتقال یافته است.
رئیس سازمان حج و زیارت درباره قیمت حج امسال،گفت:آنالیز قیمت ها به مجلس و نهادهای دیگر اعلام شده است و مردم نیز می توانند با مراجعه به سایت این سازمان جزئیات قیمت ها را مشاهده کنند.
موسوی افزود:مقایسه قیمت های تمام شده برای حجاج ایرانی با بهترین خدمات دیگر کشورها در ایام حج ،نشان می دهد که قیمت های اعلام شده کاملا منصفانه است.
وی اضافه کرد: اما با این وجود بانک ها را موظف کرده ایم که برای هر زائر حسابی بازکنند تا اگر مابه التفاوتی به وجود آمد ، مبلغ آن به حساب زائران واریز شود.
رئیس سازمان حج و زیارت ادامه داد:اگر ارز به قیمت سال گذشته به ما پرداخت شودبا وجود تورم قیمت ها را حتی کمتر از پارسال اعلام می کنیم.
وی افزود : اما اگر قیمت دلار تخصیصی از ۱۲۶۰ تومان به ۲۶۰۰ تومان برسد،افزایش هزینه ها دیگر برعهده سازمان حج و زیارت نیست.
موسوی گفت:البته ما برای کاهش هزینه ها سیاست هایی را در عربستان اتخاذ کردیم که از جمله آنها می توان به اجاره محل اسکان پس از پایان موسم حج سال گذشته برای روبرو نشدن با تورم جهانی و تورم عربستان اشاره کرد.
وی اضافه کرد:بر این اساس حداکثر قیمت هتل ها از تختی ۵۷،۵ تا ۸۴ دلار ، بلیط هواپیما حدود۲ میلیون تومان و هزینه تغذیه ۱۲ و نیم دلار محاسبه شده است.
رئیس سازمان حج و زیارت با رد کاهش استقبال دارندگان فیش حج تمتع از ثبت نام ،گفت:ما برای تکریم زوار،ثبت نام را مرحله ای کرده ایم به طوری که در مرحله نخست تا امروز بیش از ۵۱ هزار نفر نام نویسی کرده اند و به همین روال ظرفیت به تدریج کامل می شود.

پنجشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۲۲:۱۷
کد خبر : 16118
بازدیدها: 201

پاسخی بگذارید »