یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

شکست رکورد برداشت گیلاس در جهان در البرز

danesheroz1 تیر ۱۰, ۱۳۹۲ ۰
شکست رکورد برداشت گیلاس در جهان در البرز

دانش روز: رییس سازمان جهاد کشاورزی استان البرز گفت: باغدار البرزی با برداشت ۵۵ تن گیلاس در هکتار رکورد برداشت گیلاس در جهان را شکست

  به گزارش دانش روز، مسعود کریمی افزود: استان البرز دومین تولید کننده ی گیلاس در کشور است که ۱۳ درصد تولید گیلاس در کشور را بخود اختصاص داده است.

وی با اشاره به اینکه پیش بینی می شود امسال ۵۳ هزار و ۲۰۰ تن گیلاس از باغات این استان برداشت شود، بیان کرد: در نمونه گیری که روز گذشته از باغات این استان انجام شد، ˈعباس آقاییˈ باغدار کرجی با برداشت ۵۵ تن گیلاس در هر هکتار رکورد جهانی عملکرد این محصول را شکست.

وی با بیان اینکه بیشترین میزان برداشت گیلاس در واحد سطح در کشورهای پیشرفته و صنعتی که باغات متراکم دارند ۳۰ تا ۳۵ تن در هر هکتار است، گفت: متوسط برداشت این میوه دانه دار در کشور حدود ۹ تن است که استان البرز رکورد جدیدی در کشور و جهان را به ثبت رساند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان البرز اظهار کرد: سالانه دو میلیون و ۷۰۰ هزار تن گیلاس در جهان تولید می شود که ایران با تولید بیش از ۲۰۰ هزار تن از این محصول سومین تولید کننده گیلاس در جهان به شمار می رود.

کریمی خاطرنشان کرد: سال گذشته ۲۱۷ هزار تن گیلاس از باغات کشور برداشت شد که سهم استان البرز ۳۳ هزار و ۱۱۰ تن بود که پیش بینی می شود امسال با افزایش ۱۰ درصدی ، تولید این محصول به حدود ۲۴۰ هزار تن و در استان البرز به ۵۳ هزار و ۲۰۰ تن برسد.

 

منبع:ایرنا

دوشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۲ - ۱۹:۵۲
کد خبر : 33497
بازدیدها: 269

پاسخی بگذارید »