پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

ذخیره اطلاعات بر روی درخت!!

danesheroz1 شهریور ۴, ۱۳۹۲ ۰
ذخیره اطلاعات بر روی درخت!!

دانش روز: طراحان، برای نشان دادن این ابتکار پاک خود، فلش را به شکل شاخه درخت طراحی کرده اند و تا جایی که امکان داشته، در ساخت آن از چوب استفاده کرده اند

به گزارش  دانش روز،  بحث تولید تجهیزات رایانه ای سازگار با محیط زیست طی سالهای اخیر به یکی از دغدغه های مهم رسانه، مردم و بالتبع آن شرکتهای تولید کننده تبدیل شده است و شرکت ‌های مختلف با توجه به تحولات زمین و فشاری که برای ادای سهم خود در این زمینه متوجه آن‌ ها است، ناچار شده ‌اند درخصوص راهبردهای تجاری خود تجدید‌نظر کنند. تلفیقی از فشارهای قانونی، مالی و اخلاقی این ‌شرکت‌ ها را مجبور کرده تا فرآیندهای خود را به سمت تولیدات پاک ‌تر و کم‌ ضررتر سوق دهند.

جدیدترین محصول رایانه ای که در این زمینه وارد بازار شده که در عین رعایت اصول سازگاری با محیط زیست، از طراحی و شکل زیبایی نیز برخوردار است نوعی فلش مموری است که با استقبال خوبی نیز همراه شده است.

اندازه این فلش، ۸۰ × ۴۸ × ۲۸ میلی‌متر بوده و ۴۱ گرم نیز وزن دارد. طراحان، برای نشان دادن این ابتکار پاک خود، فلش را به شکل شاخه درخت طراحی کرده اند و تا جایی که امکان داشته، در ساخت آن از چوب استفاده کرده اند.

ظرفیت این فلش ها از ۲ تا ۳۲ گیگابایت است و در عین حال، سرعت انتقال اطلاعات توسط این حافظه فلش بسیار بالا بوده و با انواع نسخه‌ های ویندوز نیز سازگار است. با توجه به قیمت این فلش ها که بسته به حافظه آن بین ۱۶ تا ۳۸ دلار قیمت دارد، پیش بینی می شود استقبال مناسبی از آن صورت بگیرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۸:۲۰
کد خبر : 54580
بازدیدها: 203

پاسخی بگذارید »