دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

دیپلم های افتخار نمایشگاه بین المللی چک به کودکان ایرانی رسید

danesheroz1 بهمن ۲, ۱۳۹۲ ۰
دیپلم های افتخار نمایشگاه بین المللی چک به کودکان ایرانی رسید

دانش روز: دیپلم های افتخار چهل و یکمین نمایشگاه بین المللی هنرهای زیبا کودکان لیدیسه کشور چک به ۹ کودک و نوجوان نقاش ایرانی تعلق گرفت

به گزارش دانش روز، این مسابقه در سال ۲۰۱۳ میلادی و با موضوع ˈآداب و رسوم و میراث فرهنگی مردم کشور منˈ برگزار شد و در آن ۸۸۷ اثر نقاشی و ۳۳ عکس اعضای مراکز کانون سراسر کشور شرکت داده شده بود.

برگزار کنندگان این رقابت هنری در کشور چک همچنین از دریافت ۲۴ هزار و ۵۹۳ اثر از ۶۸ کشور توسط دبیرخانه مسابقه خبر داده بودند.

بر همین اساس مبینا فیروزبخت عضو پنج ساله مرکز کانون کرمانشاه، مینا مشهدی شش ساله از تبریز در آذربایجان شرقی، شروین یکتاپور عضو هشت ساله و مینا نصراللهی عضو ۱۰ ساله هر دو از کانون قاین در خراسان جنوبی، آیدا سروش هشت ساله از کرمانشاه، عسل لیل آبادی عضو ۱۲ ساله کانون ماکو در آذربایجان غربی، محمد حسین شادالویی عضو ۱۳ ساله مرکز کانون تهران، معصومه تقی پور عضو ۱۳ ساله کانون هفشجان در چهارمحال و بختیاری و فاطمه قدرتی عضو ۱۴ساله کانون شیروان در خراسان شمالی، ۹ کودک و نوجوانی هستند که موفق به دریافت این دیپلم های افتخار شده اند.

همچنین دست اندرکاران برگزاری مسابقه لیدیسه در اقدامی دیگر نمایشگاهی از آثار دوره گذشته این مسابقه (سال ۲۰۱۲) را – که موفق به کسب جایزه ای نشده بودند – در شهر کلادنو بزرگترین شهر کشور چک برپا و به تعدادی از این آثار نیز جایزه و دیپلم افتخار اهدا کردند.

در میان این برگزیدگان نام سه نفر از اعضای کانون نیز به چشم می خورد که شامل سبحان حاجی عزیزی عضو ۱۰ساله کانون تویسرکان در استان همدان، مائده اروجی عضو ۱۳ ساله کانون بروجن و فرزانه حسین پور عضو ۱۴ ساله کانون شهرکرد هر دو از چهارمحال و بختیاری هستند که جوایز نمایشگاه کلادنو را به خود اختصاص دادند.

منبع: ایرنا

چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۳:۵۸
کد خبر : 89153
بازدیدها: 284

پاسخی بگذارید »