سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

دیدگاههای متفاوت شرکت کنندگان در کنکور امسال/گزارش

danesheroz1 تیر ۸, ۱۳۹۲ ۰
دیدگاههای متفاوت شرکت کنندگان در کنکور امسال/گزارش

دانش روز: برگزاری یکپارچه کنکور دانشگاه های دولتی و آزاد اسلامی که امسال برای اولین بار در کشور از جمله استان البرز اجرایی شد با دیدگاه های متفاوت شرکت کنندگان در این کنکور همراه بود

  به گزارش دانش روز، عده ای از شرکت کنندگان در استان البرز اعتقاد داشتند: یکی شدن کنکور این دو مرکز اموزش عالی باعث شده ما برخی فرصت ها را از دست بدهیم و حق ما در این زمینه نادیده گرفته شود.

به گفته آنان اگر کنکور در دانشگاه آزاد و دولتی به صورت جداگانه برگزار می شد بطور حتم در برخی از رشته های مربوط به دانشگاه آزاد که معمولا آسان تر از دانشگاه دولتی است امکان شانس قبولی بیشتر بوده اما با برگزاری کنکور یکپارچه این امکان از دسترس ما خارج شد.

ˈنرگس حمتیˈ یکی از شرکت کنندگان در این کنکور گفت: انتظار می رفت با یکی شدن کنکور دانشگاههای دولتی و آزاد سطح سووالات آسانتر باشد ولی این چنین نبود.

وی اظهار کرد: اگر کنکور دانشگاه آزاد و دولتی به صورت مجزا برگزار می شد من یقین دارم در یکی از رشته های مورد نظر خود در دانشگاه آزاد پذیرفته می شدم.

ˈسمیه احمدیˈمادر یکی از شرکت کنندگان در آزمون که منتظر فرزند خود بود گفت: برگزاری یکپارچه کنکور موجب اضطراب دخترم شده است.

وی اضافه کرد: دخترم برای دومین بار است که در کنکور شرکت می کند در کنکورهای سال گذشته، اگر دانشجویی در آزمون سراسری نمره خوبی کسب نمی کرد، حداقل این شانس را داشت که در کنکور دانشگاه آزاد هم شرکت کند و بخت خود را برای پذیرش و قبولی بیازماید.

وی گفت: وقتی هر دو کنکور با یکدیگر تجمیع شود، در این شرایط شانس متقاضیان برای قبولی نصف شده است.

ˈسمانه سعادت یکتاˈ یکی دیگر از شرکت کنندگان در آزمون امسال از اجرای این طرح ابراز رضایت کرد و گفت: امسال کنکوری ها راحت تر از سال قبل در آزمون سراسری ثبت نام کردند و اضطراب کمتری داشتند.

ˈعالیه اکبریˈ که خود را بازنشسته شبکه بهداشت و درمان معرفی کرد: به عقیده من اجرای این طرح بسیار مناسب است چرا که آزمون داوطلبان به جای این که در دو مرحله انجام شود، تک مرحله ای شده است.

وی ادامه داد: با اجرای این طرح شرکت کنندگان به جای این که دوبار بر سر جلسه آزمون پراسترس کنکور بنشینند، یک بار صندلی های داغ این آزمون را تجربه می کنند.

ˈمهسا محسنی ˈدیگر شرکت کننده در آزمون علوم انسانی گفت:سووالات عمومی بسیارآسان و سووالات تخصصی سخت بود با این که بعد از ۱۰ سال شرکت کرده ام اما روی هم رفته آزمون خوبی بود.

ˈلیدا عالیˈ دیگر شرکت کننده در آزمون گفت: به عقیده من طرح خوبی بود و واقعیت این است که اگر کنکوری بودید متوجه می شدید که فضای این دو آزمون، تعداد و آمادگی سایر رقیبان و حتی نحوه طراحی سوالات این دو کنکور بقدری با یکدیگر متفاوت است که داوطلب ترجیح می دهد در یک آزمون واحد شرکت کند.

یک میلیون و ۸۶ هزار و ۶۱۳ داوطلب برای شرکت در این دوره از آزمون سراسری ثبت نام کردندکه از این تعداد ۶۴۵ هزار و ۷۱۱ داوطلب زن و ۴۴۰ هزار و ۹۰۲ داوطلب مرد بودند. این آمار نشان می دهد تعداد داوطلبان ثبت نامی نسبت به سال گذشته، ۲۰ هزار و ۳۳۹ نفر افزایش یافته است.

 

 

 

منبع:ایرنا

شنبه ۸ تیر ۱۳۹۲ - ۲۰:۵۴
کد خبر : 33325
بازدیدها: 432

پاسخی بگذارید »